Bilgi Tüneli

1 Yemek Kaşığı Tereyağı Kaç Gram Eder ?

Tereyağı ülkemizin her yöresinde yemeklere lezzet vermesi açısından tercih edilen lezzetlerden birisidir. Özellikle hem yemekler de hem de tatlı gibi şeyler de daha sık kullanılmaktadır. Bunun haricin de hamur işi yapan kadınlar yapmış oldukları poğaça veya böreğin daha lezzetli olması için genel olarak tereyağını tercih etmektedir.

1 Yemek Kaşığı Tereyağı Kaç Gram Eder

Tereyağı kullanacağımız zaman ise tarife göre 100 , 150 , 125 veya 250 gram tereyağı kullanmaktayız. Fakat bunların kaç kaşık ettiğini bilmiyoruz. İşte bizde 1 yemek kaşığı tereyağının kaç gram olduğunu sizlerle paylaştık.

Uzmanlar tarafından tereyağı çok önerilmektedir ve insan sağlığı açısından da çok faydalı olduğunu belirtmek isteriz. Tereyağı yemeklerde kullanıldığı gibi birbirinden farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Ama en çok mutfaklarda kullanıldığından en çok kafa karıştıran olay ölçüm oluyor. Verilen tariflerde ise 1 yemek kaşığı diyor ama kaç gram olduğunu bilmiyoruz.

1 YEMEK KAŞIĞI KAÇ GRAM?

Yemek yapan ev hanımları yemeklere tereyağı ekleyeceği zaman yemek kaşığı ile tereyağı eklemesi yapmaktadır. Aşağıya liste olarak tereyağların gramları var ve yanların da ise kaç kaşık oldukları. Bu liste sayesinde artık zorlanmadan yemeklerinizi veya tatlılarınıza yapabilirsiniz.

– 1 yemek kaşığı tereyağı yaklaşık olarak 14 gram eder.

 50 gr tereyağı 3,5 yemek kaşığı eder.

– 100 gram tereyağı = 7 yemek kaşığı eder.

– 125 gram tereyağı = 8,5 yemek kaşığı eder.

– 150 gram tereyağı = 10 yemek kaşığı eder.

 200 gram tereyağı = 14 yemek kaşığı eder.

– 500 gram tereyağı 35 yemek kaşığı eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ