Toyota Otomatik Vites B Ne Demek ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Toyota Otomatik Vites B Ne Demek ?

0

Günümüzde artık manuel arabalar yerine en çok kullanılan otomatik vites araçları oluyor ve manule göre daha kolay olduğundan özellikle bayanların en çok tercih ettiği arabalardan birisi oluyor. Şimdi bu özellik eğer sizlerin arabasın da bulunuyorsa o zaman aracınız hibrid teknolojisi kullanıyor demektir.

Toyota Otomatik Vites B Ne Demek

Toyota otomatik araçların da bulunan B vitesi son zamanlar da çok merak edilen sorular arasında yer aldı. B harfi Fren kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu B vitesi tamamen diğer fren dışında sürücüye imkan sunar. B vitesini kullandığınız zaman hem motorun kompresyon gücü ile yavaşlamasını sağlıyorsunuz hem de diğer frene göre daha güvenli bir şekilde yavaşlama oluyor.

B vitesini her zaman yavaşlama için kullanın bunun haricin de kullanmanız pek sağlıklı olmayabilir. Toyota aracında bulunan B vitesi normal de diğer araçlar da manuel olarak yapılmaktadır. Manuel olan araçlar da vitesi bir alt kademeye getirdiğimiz zaman devir yükselir ve bu şekilde aracın hem hareketi hem de ileri doğru gitmesi kısıtlanır.

Toyota araçların da kullanılan bu teknoloji modeli aynı zaman da tüm araçlarda da kullanılmaktadır. Eğer bu vitesi doğru bir şekilde kullanırsanız o zaman motora hiçbir şekil de zarar vermezsiniz. Aracınızı kullanırken de bu vitesi gereksiz yere kullanmamanızı öneriyoruz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir