Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Zaman Gelir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Zaman Gelir ?

0

Günümüzde sıklıkla karşılaşılan ve insanların da çok merak ettiği konular arasında posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi ne anlama geliyor veya ne zaman gelir ? gibi sorular oluyor. Bizde netten bu konu hakkında detaylı bir şekilde araştırmalar yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık. Şimdi arkadaşlar ilk önce PTT kargonuzun nerede olduğunu merak ediyorsunuz ve kargo takip numaranızdan nerede olduğunu öğrenmek için bakıyorsunuz. İşte bu aşamada karşınıza posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi diye bir açıklama çıktı diyelim. Ama bunu gören birçok kişi ne olduğunu anlamada biraz zorluk çekebiliyor.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi

Peki o zaman böyle bir yazı çıktığı zaman kargo o gün içerisin de gelir mi veya kargo gecikmeli mi ? olacak hep beraber bakalım.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Geldi Ne Zaman Gelir?

Arkadaşlar karşınıza böyle bir yazı çıktığı zaman bilin ki kargonuz size en yakın olan şubeye ulaştığını ve o gün içerisin de ise size teslim edileceğini bildirmektedir.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi? Yazınından Kaç Gün Sonra Kargo Gelir?

Yukarıda da yazdığımız üzere kargo size en yakın olan şubeye teslim edilmiştir ve kargonuz o gün içerisin de ya da 1 gün sonra dağıtıma çıktığı zaman size iletilecektir.

Kargonun Gümrüğe Takılıp Takılmadığı Nasıl Anlaşılır?

PTT kargo hakkında merak edilen diğer sorulardan birisi de kargonun gümrüğe takılıp takılmadığını anlamaktır. Yurt dışında bir ürün aldığınız zaman biliyorsunuz ki kargonuz gümrüğe takılır ve size ulaşması zaman alır. Bunu anlamak için ise Ptt gönderi takibini sayfasına girip bakmanız olacaktır.

Vermiş olduğumuz bu sayfaya giriş yaptığınız zaman değer konuşmuş ücret yazısı olacak orada. Eğer bu ücret karşılığında 0 var ise o zaman kargonuz gümrüğe takılmış anlamına gelir. Fakat ücret var ise o zaman gümrükten geçmiş ve size en kısa zaman içerisin de ulaşacak anlamına gelir.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir ; Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Kodu ?

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir