Bebek Örgü Şort Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Bebek Örgü Şort Modelleri

0

El örgüsü eskiden beri yapılan en güzel şeylerden birisidir. Özellikle hamarat kadınlarımız evde boş zamanlarını her zaman örgü örerek değerlendiriyorlar. Yeni nesile örgü baya bir zor gelir fakat anneannelerimize veya babaannelerimize örgü örmek çok kolay geliyor. Örgü dediğimiz zaman ise akıllara hemen kış ayında yapılan kazaklar , patikler , hırkalar , süveterler , yelekler ve şortlar gelmektedir. Bizde bu yazımızda bebekler için örülen harika örgü şort modellerini inceleyeceğiz.

Örgü İpi Türleri

Soğuk kış aylarında giymek için örebileceğiniz birden fazla ip türü bulunmaktadır. Mesela soğuk havalarda örgü öreceğiniz zaman genel olarak kullanılan ip türleri ; pamuk , yün ve polyester oluyor. Çünkü havalar soğuk olduğundan bizi bunlar daha sıcak tutar. Fakat yaz ayı sıcak mevsim olduğundan genel olarak ip türü şunlardır ; merserize ipler kullanılıyor. Bunların yanı sıra örgü iplerinin dışında hanımlar kumaş satan mağazalar bulunuyor oralardan örgü kumaşlar bularak bunlardan da yararlanabilirsiniz.

Bebek Örgü Şort Modelleri

Evde hanımlar artta kalan iplerinizden bebeklerinize yapabileceğiniz örgü şort modelleri ile bebeğinizi soğuk havalarda onu korumuş olacaksınız. Aynı zaman da yaz ayı için de harika örgü şortları bulunuyor sadece daha kalın ipten yapmak yerine merserize ipi kullanarak örebilirsiniz. Örgü şort yapmadan önce tabi bebeğinizin yaşı , kilosu ve boyu burada çok önemlidir. Her bebeğin beden ölçüleri farklı olduğundan bir ölçüm malesef veremiyoruz. Ama genel olarak söyleyecek olursak 40 – 50 ilmek ile başlıyorsanız 10 – 15 cm olduktan sonra şorta bir ayar vermeye başlayabilirsiniz.

Modellerin hepsi birbirinden güzel ve farklıdır. Farklı çeşitlerde olduğu gibi yapımı da farklı oluyor. Mesela düz örgüden yapılanlarda var haroşadan’da. Bu yüzden hanımlar gözünüze basit gelen modeli seçerek ve üzerinde biraz oynamalar yaparak ortaya harika örgü şort modeli çıkartabilirsiniz. Örnek verecek olursak örgü şortu yaptıktan sonra birazcık farklılık olması için slopet tarzı askılar örebilirsiniz. Bu şekilde askılar bebeğinizin daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Yani örmek istediğiniz şorta her türlü model ve süslemeler yapabilirsiniz. İsterseniz de aşağıda bulunan modelin aynısını da yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir