Çocuk Atkı Modelleri ve Yapılışı
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Çocuk Atkı Modelleri ve Yapılışı

0

Çocuk yün örgü modelleri, geçen senelerde olduğu gibi bu sene de annelerin ilk tercihleri arasında olacak. Çünkü hazır alınanlara kıyasla annelerin kendi el emekleriyle yapmış oldukları atkı ve bereler daha sağlıklı Birbirinden farklı model ve özel renk ile hazırlanan örgü ürünlerin arasında en fazla atkı ve bere modellerinin beğenildiğini gördüğümüz için ilk olarak bu konudan başlamak istedik. Bu sene çocuk atkı ve bere modellerinde ön plana çıkan örgü teknikleri lastik ve düz örgü oluyor.

SONBAHAR VE KIŞ AYINA ÖZEL YAPILAN ÇOCUK ATKILARI

Düz örgü ile örülen atkı ya da berelere işlenen sevimli figürler, hem yapım aşamasında annelerin eğlenmesine hem de kullanımda çocukların beğenerek kullanmasına neden oluyor. Bunların yanında ponpon detaylı atkı bere takımları da bu senenin favorileri arasında sayılabilir. Sizde kız ya da erkek çocuklarınız için soğuk kış günlerinde sıcacık tutacak atkı-bere takımlarından hazırlamak istiyorsanız, hem kendiniz, hem de çocuğunuzun zevkini göz önüne alıp bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Çocuk yün örgü ürünleri hakkında verilen kısa bilgilerin ardından şimdi sizler için araştırıp bulduğumuz en güzel atkı ve bere modellerini yapmaya başlayabilirsiniz. Hem tarzınızı yansıtın hem de hazır almak yerine çocuklarınıza sağlıklı daha şık atkı ve bereler görebilirsiniz. Çocuklar pek atkı bere takmayı sevmezler ama ağaç yaş iken eğilir onları soğuktan korumanın en önemli noktasının atkı ve bereden geçtiğini biz anneler öğretmeliyiz.