Xiaomi Türkiye Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Xiaomi Türkiye Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Resmi olmayan bir kanaldan bir Xiaomi akıllı telefon satın alırsanız, aklınıza şu sorular gelebilir: Telefon gerçekten yeni mi yoksa sadece ikinci el mi? Telefon orijinal mi yoksa sahte mi? İkinci el bir akıllı telefon satın alırsanız, telefonunuzun kaç yıllık olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu şüpheleri ortadan kaldırmak için Xiaomi Telefonun aktivasyon tarihini ve garanti durumunu kontrol edebilirsiniz. Nasıl kontrol edeceğinizi bilmiyor musunuz? İşte sizin için ayrıntılı bir rehber. Xiaomi Türkiye garanti sorgulama ile alakalı her şey bu makalemizde.

Xiaomi Türkiye Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Akıllı telefonların aktivasyon tarihi, kullanıcıların telefonu ilk kez başlattığı tarihi gösterir, bu nedenle telefonun kullanım bilgilerini yansıtabilir. Örneğin, bir telefonun aktivasyon tarihi çok yeniyse, yeni bir telefon olmalıdır. 

Garanti durumu, telefonun garanti kapsamında olup olmadığını gösterir. Genellikle, akıllı telefon üreticileri müşterilere bir yıllık garanti sağlar. Redmi türkiye garanti sorgulama bu nedenle sorunsuz bir şekilde kullanım için çok önemlidir.

Xiaomi markasında telefonlarınızın hem aktivasyon tarihinin hem de garanti durumunun çevrimiçi olarak kontrol edilebileceği doğrulanmıştır. Şimdi size ayrıntılı öğreticiyi gösterelim.

Xiaomi Telefonunuzun Aktivasyon Tarihini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Adım 1. Xiaomi Telefonunuzun IMEI veya S/N numarasını bulun. Xiaomi telefonlarınızın IMEI numarasını bulmanın 3 yolu vardır:

  • Genellikle telefonunuzun veya paket kutunuzun arkasında bulunan kod etiketindeki IMEI numarasını bulun.
  • Telefonunuzun IMEI numarasını bulmak için çevirmeli tuş takımında *#06# tuşlayın.
  • Ayarlar – Telefon Hakkında – Durum – IMEI Bilgileri bölümüne gidin.

2. Adım. Telefonunuzun IMEI numarasını kopyalayın veya yazın.

3. Adım. Xiaomi’nin resmi Ürün Kimlik Doğrulama web sitesini açın.

Adım 4. “Telefon satın alımınızı doğrulayın “ı seçin – IMEI veya S/N numarasını girin – Doğrulama kodunu girin – “Doğrula “ya tıklayın.

5. Adım. Ardından, üretim tarihi ve aktivasyon tarihi de dahil olmak üzere akıllı telefonunuzla ilgili bazı temel özellikleri gösterecektir.

Not: Bazen size aktivasyon tarihini göstermeyebilir, bu nedenle garanti bitiş tarihi eksi bir yılı kullanarak aktivasyon tarihini hesaplayabilirsiniz (çoğu akıllı telefon üreticisi müşterilere bir yıllık garanti sağlar). Bu yöntemle xiaomi türkiye imei sorgulama işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

Xiaomi Telefonun Garanti Durumu Nasıl Kontrol Edilir?

Xiaomi akıllı telefonunuzun garanti kapsamında olup olmadığını kontrol etmenin üç yolu vardır.

1. Satın alma faturanızdaki garanti durumunu kontrol edin. Genellikle, satın alma faturası size satın alma tarihini ve garanti bilgilerini gösterecektir

2. Satın alma faturasını bulamazsanız, aşağıdaki adımları izleyerek Xiaomi Mall Uygulaması üzerinden garanti bilgilerini kontrol edebilirsiniz:

  • Telefonunuzda “Xiaomi Mall” Uygulamasını açın.
  • “Hesabım “a girin
  • “Servis merkezi “ni seçin
  • “Satış sonrası servis “e girin – Xiaomi telefonunuzun IMEI/SN numarasını girin – Satış sonrası servis için başvurun. Telefonunuz garanti kapsamı dışındaysa, telefonun garanti kapsamı dışında olduğunu hatırlatacaktır.

Telefonunuzun garanti durumunu Xiaomi’nin resmi Ürün Doğrulama web sitesi üzerinden de kontrol edebilirsiniz. Adımlar yukarıda bahsedilen “Aktivasyon Tarihi Nasıl Kontrol Edilir” ile aynıdır.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir