Android Uygulama Durduruldu Hatası Nasıl Giderilir ?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Android Uygulama Durduruldu Hatası Nasıl Giderilir ?

Android ortamında “App has been terminated” (Uygulama durduruldu hatası) oluşursa, uygulama çökmüştür. Size sorunu nasıl çözeceğinizi göstereceğiz. Android uygulama durduruldu hatası Android işletim sistemine sahip telefonlarında en sık karşılaşılan hatalardan ve sistem sorunlarından biridir.

Android Uygulama Durduruldu Hatası Nasıl Giderilir

Ne yazık ki Uygulama Durdu hatası,  Android kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın hatadır. Ancak, telefonunuzu güncelledikten sonra bu uygulamalar, Snapchat, Facebook, Messenger, Kişiler, Google Fotoğraflar, True Caller, Hangouts vb. dahil olmak üzere bu kılavuzu izleyerek bu sorun herhangi bir uygulama için kolayca çözülebilir.

Android, dünyanın en popüler işletim sistemi haline geldi. Havalı ve sade özellikleri ile herkesin dikkatini çekmiştir. Kullanımı kolaydır ve tüm uygulamalarla mükemmel şekilde çalışır.

Uygulama Sürekli Olarak Duruyor Hatası Nasıl Çözülür?

Aşağıdaki adımlar yalnızca uygulamadaki ayarları sıfırlar. Uygulama içindeki veriler saklı kalır.

 • İlk olarak Android akıllı telefonunuzda “Ayarlar” uygulamasını açın.
 • Açılan ekranda aşağıya inin ve “Uygulamalar ve bildirimler” veya “Uygulama yöneticisi” menü öğesine tıklayın.
 • “Tüm uygulamalar” kategorisinde çöken uygulamayı arayın.
 • “Verileri sil” ve “Önbelleği temizle” düğmesine dokunun.

Bu adımlar çöken uygulamanın önbelleğini başarılı bir şekilde temizleyecektir fakat uygulama verileriniz telefonunuzun dahili hafızasında kalmaya devam edecektir. Samsung uygulama durduruldu hatası ve j7 prime uygulama durduruldu hatası gibi birçok sorunda hatanızı çözebilir.

Uygulama Durduruldu Hatası İle Alakalı İpuçları

Mart 2021’de Android cihazlarda artan sorunlar yaşandı. Uygulama çökmelerinden etkileniyorsanız, bunun nedeni Webview sistem uygulamasındaki bir hata olabilir. Bu durum esas olarak Samsung akıllı telefonlarını etkilemektedir, ancak diğer üreticiler de bu sorunu bildirmektedir. Google’ın buna yönelik bir düzeltmesi olsa da, hatalar yine de meydana gelebilir. Sorunu çözmek için bu kılavuzu kullanın:

 • Webview bir uygulama içi tarayıcı programıdır. Instagram veya Gmail ve Twitter gibi bazı uygulamalar bu işlevi kullanır.
 • Webview’in hatalı sürümünden kurtulmak için cihaz ayarlarına gitmeniz gerekir. Orada, Uygulamalar – Tüm uygulamalar – Android sistemi altında Webview’i arayın. Bu yol cihazdan cihaza değişir, bu nedenle adlar farklı olabilir.
 • Şimdi “Güncellemeleri kaldır” seçeneğine tıklayın – bazı akıllı telefonlarda bu düğme sağ üst köşedeki 3 noktalı menünün altında gizlidir.
 • Alternatif olarak, genişletilmiş alanı Play Store’da Android System Webview altında bulabilirsiniz. Orada sondan bir önceki güncellemeyi seçebilirsiniz.
 • İpucu: Google Chrome tarayıcısını etkinleştirin ve/veya güncelleyin. Aksi takdirde, Webview’in mevcut güncellemesi kaldırılsa bile sorun oluşmaya devam eder.
 • 24 Mart 2021: Sorun giderildi. Google Play’de “Android System WebView” Android uygulamasının en son sürümünü hata düzeltmeleri de dahil olmak üzere ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulama Kullanarak Hatayı Çözme

Android telefonunuzda bu hatayı düzeltmek için hızlı ve anında bir çözüm arıyorsanız, Android Onarım Aracını kullanmaktan daha iyi bir yol yoktur.

Bu araç, herhangi bir manuel çözümle çözülemeyen tüm Android sorunlarını çözmek için profesyoneller tarafından tasarlanmıştır. Bu yazılımla,  önyükleme döngüsünde sıkışmış Android telefonu, siyah yükleme ekranını, donanım yazılımı güncellemesinin takılmasını, uygulamaların çökmesini ve daha birçok sorunu çözebilirsiniz.

Bu nedenle, daha fazla zaman kaybetmeden bu aracı cihazınıza indirin ve hatayı telefonunuzdan kaldırmak için adım adım uygulama içerisindeki adımları izleyin.

Not: Yazılımı yalnızca masaüstü veya dizüstü bilgisayarınıza indirip kullanmanız önerilir. Cep telefonlarında çalışmamaktadır.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir