Siemens Klima df Ne Demek ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Siemens Klima df Ne Demek ?

0

Günümüzde biliyorsunuz ki artık birçok evde doğal gaz ile klimalar bulunuyor ve özellikle doğal gaz olmayan evlerde soba kullanmak yerine klima daha çok tercih ediliyor. Genel olarak ise çok tercih edilen klima markalarından birisi olan Siemens kliması hakkında en çok sorulan sorulardan birisi olan DF ne demek bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Siemens Klima df Ne Demek

Şimdi bir klima arkadaşlar mantık olarak içerisinde bulunan kimyasal olan gaz belirli bir basınç ile püskürterek havaya serinlik vermektedir. İşte böyle olduğu zaman çok nadir de olsa içerisinde buzlanma gibi bir problem ortaya çıkar. Buna ise DF yani ” buz çözme , Defrost ” adı verilir.

Siemens klima kullanıyorsanız arkadaşlar ve bu hataya benzer bir şey görüyorsanız o zaman hiç endişe etmeniz gerek yoktur. Çünkü bu sorun genel olarak Siemens klimalarında görülür ve arıza değildir. Sadece sistemin kısa süreliğine devre dışı kaldığını söyler.

Bu sırada ise klimanın içerisin de buzlanma olduğundan dolayı bunu otomatik olarak çözmeye başlar ve siz müdahale etmenize gerek kalmadan kendisi yaptığı zaman otomatik olarak çalışmaya devam eder. Fakat klimanız eğer sürekli olarak defrost moduna giriyor ve kendiliğinden sürekli olarak moddan çıkıyor , kapanıp açılıyorsa o zaman bunu gerçekten bir arazı olarak düşünebilirsiniz. Böyle sorunla karşılaşırsanız genel olarak klimanın problemi anakart kaynaklı veya kompresör olabilir. Hemen Siemens yetkili servisi arayıp teknik ekibi çağırıp sorunu çözdürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir