TikTok Fotoğraf Süresi Ayarlama Nasıl Yapılır ?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

TikTok Fotoğraf Süresi Ayarlama Nasıl Yapılır ?

0

Bu her zaman çoğu TikTok kullanıcısının dudaklarındaki soru olmuştur. Telefonda TikTok’ta süreyi düzenlemek oldukça basit; tek yapmanız gereken, bunu yapmak için doğru adımları izlemek. Bu arada, TikTok fotoğraf süresi, TikTok’ta bir sonrakine geçmeden önce 2,5 saniye sürecek şekilde programlanmış bir fotoğraf slayt gösterisi olmaktadır. Ancak isterseniz süreyi ayarlayabilirsiniz. Bunu yaparak, slayt gösterisinin zamanlamasını arka plan sesine uyacak şekilde uzatabileceksiniz. 

TikTok Fotoğraf Süresi Ayarlama Nasıl Yapılır

TikTok fotoğraflarınızın süresini düzenlemenin birçok faydasını elde edebilirsiniz: izleyiciler ona daha kapsamlı bir bakış atabilir. Ancak çoğu durumda, bu kullanıcılardan bazıları, özellikle de telefonunuzdan yaptığınızda, bu özelliği düzenlemeyi zor buluyor. Ve en kötü senaryo, diğer bazıları bunun varlığından bile haberdar değil. Aşağıda, telefonda TikTok’taki fotoğrafların süresini düzenlemek için adım adım bir kılavuz hazırladık; lütfen takip edin. Tiktok fotoğraf geçiş süresi ayarlama ile alakalı her türlü detayı bu yazımızda öğreneceksiniz.

Yöntem 1. TikTok’taki Fotoğrafların Süresi Müzikle Senkronize Edilerek Nasıl Düzenlenir

 • Adım 1 – Telefonunuzda TikTok uygulamanızı açın.
 • Adım 2 – Alt ekranın ortasındaki “➕” işaretine dokunun.
 • Adım 3 – “Yükle” simgesine dokunun. Resim galeriniz göründüğünde, ihtiyacınız olan resmi seçin. Ve “İleri “ye dokunun.
 • Adım 4 – Tercih ettiğiniz sesi seçmek için telefon ekranınızın sol alt kısmında bulunan “Daha Fazla” öğesine dokunun: İşaretlemek için dokunun.
 • Adım 5 – Neredeyse en altta bulunan “Klibi Ayarla “ya dokunun. Ardından sol altta bulunan “Otomatik Senkronizasyon “a dokunun.
 • Adım 6 – Ardından fotoğraflarınızı senkronize etmek için “Bitti “ye dokunun. Sağ üst köşede bulunan “İleri” seçeneğine dokunun.
 • Adım 7 – Video ve efekt ekleyin (dilerseniz) ve “İleri “ye dokunun. Sırada bir gönderi oluşturmak var, ardından işiniz bittiğinde “Gönder “e dokunun.

Tiktok resim süresi ayarlama işlemi işte bu kadar kolay!

Yöntem 2. Slayt Gösterisi İle Tiktok’ta Fotoğraf Süresi Nasıl Değiştirilir

Burada, bir TikTok slayt gösterisi video şablonu kullanmanızı önereceğiz. Bu nasıl yapılır:

 • Adım 1 – Telefonunuzdaki TikTok uygulamasını açın.
 • Adım 2 – “➕” işaretine dokunun. Ardından “Şablon “a dokunun.
 • Adım 3 – Tercih ettiğiniz şablonu arayın ve ardından “Fotoğraf Seç “e dokunun.
 • Adım 4 – Slayt gösterisine dahil etmek istediğiniz resimleri seçin ve ardından “Tamam “a dokunun.
 • Adım 5 – Ardından, çıkartmalar ve efektler ekleyin (dilerseniz) ve “İleri “ye dokunun. Başlık ekleyin ve ardından “Gönder “e dokunun.

Yöntem 3. Tiktok İçin Fotoğrafların Süresini Kendiniz Nasıl Düzenleyebilirsiniz?

Şimdi asıl konuya gelirsek, TikTok kullanıcılarına fotoğraflarının süresini düzenlemeleri için fazla yer vermiyor. Ancak yine de harici uygulamalar kullanarak bunu her iki şekilde de yapabilirsiniz. Örneğin FlexClip, bu gibi sorunları çözmek için geliştirilmiş çevrimiçi bir kaynaktır. TikTok kullanıcıları, fotoğraflarını TikTok hesaplarına yüklemeden önce sürelerini düzenlemek için kullanırlar. Aşağıda, FlexClip çevrimiçi aracını kullanarak bunu nasıl kolaylıkla yapabileceğinizi listeledik.

 • Adım 1 – Tüm fotoğraflarınızı medya bölümüne yükleyin ve storyboard’a uygulayın.
 • Adım 2 – Zaman simgesine tıklayın ve fotoğrafın daha uzun veya daha kısa bir süre görünmesini sağlayın.
 • Adım 3 – Slayt gösterinize seviye atlatmak için geçişler, metin, müzik, filtreler, şekiller ekleyin. (Bu isteğe bağlıdır).
 • Adım 4 – Dışa Aktar ve ardından TikTok’a yükleyin.

İşte bu kadar kolay! Kolay bir şekilde işleminiz tamamlandı. Artık dilediğiniz fotoğrafın süresini ayarlayabilirsiniz. İşlem tamamlandıktan sonra kolay bir şekilde TikTok’a yükleyebilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir