Valorant Bağlantı Hatası Nedir ? Nasıl Çözülür ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Valorant Bağlantı Hatası Nedir ? Nasıl Çözülür ?

Bazı oyuncular şu sinir bozucu genel mesajı alıyor: Valorant bağlantı hatası ile karşılaştı. Yeniden bağlanmak için lütfen istemciyi yeniden başlatın. Valorant oynamaktan keyif alıyorsanız ancak bu hata eğlencenizi bozduysa, nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için bu sorun giderme kılavuzunu okuyun.

Valorant Bağlantı Hatası Nedir

Valorant Oyununda Bağlantı Hatası

Valorant bağlantı hatası temel anlamıyla oyun sunucularıyla iletişiminizde problem yaşadığınız anlamına gelmektedir. Bazı oyuncular bir oyuna katılmaya çalışırken bu hatayla karşılaşırken, diğerleri oyun zaten çalışırken bu hatayı alıyor. Valorant bir bağlantı hatasıyla karşılaştı sorunu her iki durumda da çok sinir bozucudur.  Her senaryoda oyun sunucularıyla iletişim kuramadığınız için bu soruna bazen manuel olarak müdahale etmeniz gerekmektedir. Bu hata kodu oyuna katılmanızı etkili bir şekilde engeller.

Her durum için çözüm bağlantı hatası sorununun nedenine bağlıdır.

Valorant’ta Bağlantı Hatalarının Nedenleri

Valorant’ta bağlantı hatalarının Eğer Valorant oynarken bu hata ile karşılaşıyor iseniz sorunu aşağıda sıraladığımız nedenlerden biri olabilir.

Sunucu sorunları.

Valorant gibi yüksek oyuncu sayısına sahip oyunlarda bazen sunucu nedenli problemler yaşanabilir. Eğer sunuculara çok fazla yüklenme varsa Riot Games sunuculara erişimi engellemiş olabilir. Bu nedenle sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Rastgele Valorant istemci hatası.

Valorant gibi popüler oyunlar sürekli güncelleme alıyor. Değişiklikler yapıldıkça yeni sorunlar ortaya çıkabilir ve bazen bu sorunlar geliştirici müdahalesi gerektirir.

Bununla birlikte, çoğunlukla, oyunda çok az hata vardır ve ortaya çıktıklarında genellikle küçüktürler.

Vanguard hatası.

Vanguard isimli anti-hile uygulaması bazen bilgisayarınız ile çakışıyor olabilir. Bazı durumlarda, yeniden başlatma yeterli olsa da bazen yeterli olmayabilir.

Evdeki internetle ilgili sorunlar.

Eğer evdeki internetiniz olması gerekenden yavaşsa hız nedenli problem yaşıyor olabilirsiniz. Bunu çözmek için servis sağlayıcınızı değiştirmeniz gerekebilir.

Bazı bağlantı sorunları İSS ile alakalıdır.

Bozuk oyun dosyaları.

Oyun dosyaları bilgisayarda yaptığınız değişiklikler neticesiyle zarar görebilir. Oyun dosyalarının sağlam olduğundan emin olmak için güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Valorant Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Valorant oynamak size bağlantı hatası göstermeye devam ederse deneyebileceğiniz çözümler aşağıdadır.

Çözüm No. 1: Valorant sunucusunun durumunu kontrol edin.

Resmi sunucu durumunu kontrol edin ve çalışır olduğundan emin olun. Bunu yapmak için resmi Riot Games web sitesini ziyaret edin.

Çözüm no. 2: Valorant istemcisini yeniden başlatın.

Herhangi bir sunucu sorunu yoksa, sorunun nedeninin muhtemelen oyunda veya ağınızda olduğunu varsayabilirsiniz. Oyun istemcisinin düzgün çalıştığından emin olun ve istemciyi kontrol edin. Sorunu kontrol etmek için oyunu kapatın ve ardından Valorant’ı yeniden başlatın.

Çözüm No. 3: Vanguard uygulamasını yeniden başlatın.

Riot Games hile kullanan kötü niyetli kullanıcıları engellemek için Vanguard kullanır. Vanguard hile engelleyici bir programdır. Mesele şu ki, Riot Vanguard’ın hile karşıtı uygulaması bazen sorunlara neden olabiliyor. Bu sırada Valorant bağlantı hatası alırsanız, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Valorant ve Vanguard uygulamalarını tekrar çalıştırmayı deneyin.

İlginizi Çekebilir