Bilgi Tüneli

Uyku Duaları Sözleri Ve Okunuşları

Uyku Duaları Sözleri Ve Okunuşları

Bazı durumlardan dolayı sıkıntı çektiğimiz de veya yoğun stresli bir gün geçirdiğimizden dolayı uyku problemli çekmekteyiz ve bunu gidermek için de insanların etmiş olduğu bazı dualar bulunmaktadır. Uyku problemi çekildiğin de genel olarak tedavi olma yolunda adım atılır. Fakat dua ederek de manevi olarak rahatlayacağınızı da belirtmek isteriz.

uyku duaları

Bazı hadislere baktığımız zaman ise yapılan duaların hem stresi azalttığını hem de insanları daha hafif yaptığını belirtmektedir. Küçük çocuklar uyumadan önce uyku duası yapar ve bu duanın içerisin de iman ile şükür yer almaktadır. Peygamber Efendimiz S.A.V’de uyumadan önce duanın edilmesini buyurmuştur.

Uyku Duaları Kısa

Uyumadan önce mutlaka yapmanız gereken kısa uyku dualarını sizlerle paylaşacağız. Yapacağınız bu dualar sayesinde manevi olarak çok rahatlayacağınızı belirtmek isteriz. Uyku duası sayesin de gün içerisin de yaşamış olduğunuz sıkıntılar veya streslerden uzaklaşacaksınız ve Allah’a daha yakın olacağınızdan gönlünüzde ferah olacaktır.

uyku duası ve okunuşu

Arapça okunan surelerde uyku problemi yaşayan insanlara çok iyi geldiğini de söylemek isteriz. Uyku duasını yaptığınız zaman arkasından mutlaka şükretmeniz sizin için çok iyi olur.

Uyku Duaları Dinle

Uyumadan önce uyku duası dinleyerek rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz mesela. İster dua edin manevi olarak rahatlayın isterseniz de melodi şeklinde uyku duasını dinleyerek rahatça uyuyun. Aşağıya uyku duasını video olarak paylaştık. Dilerseniz videoyu dinleyerek de uyuyabilirsiniz.

uyku duası
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ