Kenzül Arş Duası Arapça Yazılışı Ve Türkçe Okunuşu
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Kenzül Arş Duası Arapça Yazılışı Ve Türkçe Okunuşu

0

Kenzül Arş duası arkadaşlar diğer okumuş olduğunuz dualara göre biraz uzun olmaktadır. Fakat peygamber efendimizin rivayetine göre kim bunu ömründe sadece 1 kere okursa o kişi Allah onu kıyamet gününde yüzü ayın on dördü gibi parlak yapacağını söylemiştir. Kenzül Arş duası 2 sayfadan oluşmaktadır. Aslında bakarsanız daha uzun dualarda vardır ama bu dua bazı kısa olan dualara göre uzun sayılmaktadır.

Kenzul arş duasının tamamı

Kenzül Arş duası yukarıda da dediğimiz gibi çok uzun duadır fakat okunduğunda ise faziletlerinin çok olduğunu sizlerde göreceksiniz. Bu duanın eğer tamamını okursanız o zaman ne derdiniz varsa ondan kurtulmaya başlarsınız.

Eğer bir kişi korktuğu zaman Kenzül Arş duasını okursa o zaman tüm korkularından arınmış olur ve Allah onu korkularından emin kılacaktır. Aç olan kişi açlığı gider , susuz olan kişinin susuzluğu gider , hasta olan kişi okursa kısa zaman içerisin de şifa bulmaya başlar. Eğer borcu olan kişi okursa o zaman Allah ona borçlarını ödemesi için yardım eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

İsmi Azam Duası Arapça Yazılışı Metni

Kenzül Arş Arapça ve Türkçe

Kenzül Arş duasının arkadaşlar Arapçası ve Türkçesi bulunmaktadır. İsteyenler Arapça olarak okuyabilir isteyenler de Türkçe Meal olarak. Eğer arapça ya da kuran bilmiyorsanız o zaman bizim alfabemize göre çevrilmiş olan metne bakarak Kenzül Arş duasını okuyabilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir