Ev Sahibi Olmak İçin Dua ve Sure ( Türkçe Okunuşu Ve Anlamı
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Ev Sahibi Olmak İçin Dua ve Sure ( Türkçe Okunuşu Ve Anlamı

0

Her insan kiradan kurtulup rahat etmek için ev almak ister ve bunun için gece gündüz demeden çalışır. Evet aslında çalışmak çok güzel bir şeydir fakat bunun yanın da bir de dua ederseniz ev sahibi olma şansınızı daha yukarları taşıyabilirsiniz.

Ev Sahibi Olmak İçin Dua

Ev sahibi olmak istiyorsanız ilk olarak namaz kılmalı ve arkasından 1 kere Fatiha Suresi , 1 kere de Ayet-el Kürsi duasını okumalısınız. En son olarak bunları yaptıktan sonra ise Şehid’ellahu Ennehu olarak bilinen duayı 1 kere okumanız gerekiyor. Bu aşamaları da düzgün bir şekilde yerine getirdikten sonra Al-i İmran duasının 1 bölümünü 41 kere okuyup duanızı tamamlamış olacaksınız.

Bunların hepsini yaptıktan sonra artık gönlünüzden geçen mülk ne ise ona göre ellerinizi Allah’a açıp dua edebilirsiniz.

Mal Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

Ev sahibi olmak için okunacak duanın yanı sıra diğer şeyler için de dua etmeniz de herhangi bir problem yoktur. Mesela araba almak veya mal sahibi olmak için de Allah’a dualar edebilirsiniz. Zaten Peygamber Efendimiz tarafından tavsiyeler bu konular üzerinde verilmiştir.

Müslüman olanlar daha rahat bir şekilde yaşam sürdürebilmek için ve daha fazla ibadet etmek adına mülke ihtiyaçları vardır. Bu yüzden Mülk Sahibi de sadece Allah’tır.

mal sahibi olmak için okunacak dua

Vakıa Suresi

Ev sahibi olmak istiyorsanız okuyacağınız sureler arasında Vakıa suresi yer almaktadır. Vakıa suresini arkadaşlar dilek kapsamı içerisin de okuyabilirsiniz. Aynı zaman da bu sureyi namaz kıldıktan sonra okursanız daha etkili olacaktır. Hatta isteyenler diğer dualar ile de ayrı şekilde okuyup dua edilebilir.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili