Tavuk Göğsü Düdüklüde Kaç Dakikada Haşlanır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Tavuk Göğsü Düdüklüde Kaç Dakikada Haşlanır ?

0

Kırmızı ete göre tavuk etinin haşlanma hızı daha hızlıdır. Fakat kırmızı eti eğer düdüklü tencere de haşlarsanız buna göre haşlanma süresi de bir o kadar kısa olacaktır.

Tavuk Göğsü Düdüklüde Kaç Dakikada Haşlanır

Tavuk Göğüsü Düdüklüde Kaç Dakikada Haşlanır?

Tavuk göğsünü haşlayacağınız zaman mutlaka düdüklü tencere kullanmaya özen gösterin. Çünkü normal olan bir tencereye göre haşlanma süresi bir o kadar az olacaktır. Örnek verecek olursak normal tencere de tavuk etini haşlayacağınız zaman 30 ila 45 dakika arasında haşlanırken , düdüklü tencere de bu süre 20 dakikaya kadar iner.

Tavuk göğsü de tavuk etinin en yumuşak yeridir ve kemiksiz olduğundan dolayı haşlanması daha basittir. Bu yüzden normal tencere kullanmak yerine düdüklü tencere kullanarak 15 dakika da tavuk göğsünüzü haşlayabilirsiniz. Haşlama yaparken de mutlaka tavuk etini 2 parmak geçecek kadar su ekleyerek kaynatma yapınız.

Tavuk Göğsü Nasıl Haşlanır ?

  • İlk olarak tavuk göğsünü aldığınız zaman üzerinde tüy var mı yok mu bunu kontrol edin. Aynı zaman da paket içerisinden çıkardıktan sonra mutlaka güzelce yıkayınız.
  • Yıkamış olduğunuz tavuk göğsünü ilk önce tencereye koyun ve sonra yukarıda da belirttiğimiz gibi üzerini 2 parmak geçecek kadar su doldurun. 1 tutam kadar tuz atıp karıştırın ve sonra ocağa alın.
  • Haşlama yaparken kısık ateşte değil hararetli ateşte haşlamanız çok önemlidir. Düdüklü tencere de yapıyorsanız eğer o zaman ötmeye başladığı zaman mutlaka ocağın altını kısın.

Tavuk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tavuk alacağınız zaman mutlaka dikkat edeceğiniz en kritik noktalardan birisi de son kullanma tarihi oluyor. Bu yüzden marketten veya kasaptan tavuk eti alacağınız zaman pakette mutlaka son kullanma tarihine bakın.

Tavuk alırken ambalajının açılmadığından veya yırtık olmadığından emin olun. Çünkü ambalajı açılmış olan her et kısa zaman içerisin de hava ile temas ettiğinden dolayı bozulur.

İlginizi Çekebilir