Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir ?

0

Buzdolabınız da ciddi anlam da kötü koku varsa bunun sebebi yiyeceklerden ve aynı zaman da bazı yanlış kullanımlardan dolayı kaynaklı ortaya çıkan durumlardır. Buzdolabı kapağını her açtığınız da rahatsız edici bir koku ile karşılaşıyorsanız o zaman bu duruma hemen el atmanız gerekmektedir.

Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir

Buzdolabı içerisin de eğer kapağı açık bir şekilde yiyecekler varsa bunların bozulması sonucun da buzdolabınız da koku meydana gelebilir. Bu kokulardan kurtulmak istiyorsanız da şimdi sizlere vereceğimiz yöntemleri uygulayarak kurtulabilirsiniz.

İçindekiler

Buzdolabı Kokusu ve Kirleri Nasıl Temizlenir?

Buzdolabınız da muhafaza etmiş olduğunuz yiyecekleri yanlış bir şekilde muhafaza ediyorsanız o zaman buzdolabınız da koku olması çok normal bir durumdur. Şimdi bu kokulardan kurtulmak için yapmanız gereken bazı yöntemler ;

1-Elma Sirkesi

Elma sirkesin de antiseptik özelliği vardır ve bu yüzden kötü bakterileri anında temizler ve kötü kokuları da giderir. Bu yöntemi uygulamak için kase içerisine az olacak şekilde su ile elma sirkesini damlatın ve buzdolabınıza koyun. Koymuş olduğunuz bu sirke sayesinde dolabınız da yer alan kötü kokular kısa süre içerisin de gidecektir.

2- Karbonat

Buzdolabın da meydana gelen kötü kokulardan kurtulmanın diğer yöntemi karbonattır. Bu yöntemi de uygulamak için ilk olarak çay tabağının içerisine 1 yemek kaşığı olacak şekilde karbonat koyun ve çay tabağını buzdolabınızın ortasında ki rafa yerleştirin. Karbonat arkadaşlar kokuyu anında emer ve böyle yaptığınız zaman buzdolabı içerisinde ki kötü kokularda gitmiş olacaktır. Bu yöntemi her ay yapabilirsiniz.

3-  Türk Kahvesi

Son yöntemlerimizden birisi de Türk kahvesi olacaktır. Bu yöntemi de yapmak için bir kase içerisine 3 yemek kaşığı olacak şekilde Türk kahvesi ile 1 yemek kaşığı pirinç ekleyin ve buzdolabına koyun. Yapmış olduğunuz bu yöntem sayesinde 1 gün içerisin de kötü kokular anında buzdolabınızdan gidecektir.

Not : Buzdolabınız da kötü kokuların olmasını istemiyorsanız hem düzenli olarak buzdolabınızı temizleyin hem de yiyeceklerin kapaklarını mutlaka kapalı tutun.

İlginizi Çekebilir