İnstant Maya Gluten İçerir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

İnstant Maya Gluten İçerir Mi ?

0

Maya biliyorsunuz ki genel olarak hamur işi yiyeceklerin de daha sık kullanılmaktadır ve bu yüzden glutenle ilişkisi olduğunu bilinir. Fakat aslında bakarsanız evet mayanın içerisin de gluten bulunuyor ama hepsinin içerisin de gluten bulunmaz bu konuda içinizi ferah tutabilirsiniz.

İnstant Maya Gluten İçerir mi

Bize gelen sorulardan birisi İnstant Maya’nın içerisin de gluten bulunur mu ? sorusu oluyor. Arkadaşlar İnstant mayanın içerisin de kesinlikle gluten bulunmaz. Bu İnstant maya ülkemiz de biliyorsunuz çölyak hastaları vardır ve bu yüzden Dr. Oetker markası bunu düşünerek glutensiz maya üretmeye başlamıştır.

Birçok insan fermantasyon içeren bütün her şeyin gluten içermediğini düşünür. Bazı fermantasyon olan ürünler gluten içermektedir ve özellikle market gibi yerler de raflarda satılan hazır paketlenmiş olan mayalar daha büyük tehlikeler saçmaktadır. Çünkü marketlerde bulunan ürünlerin gıda içeriğini korumak için içerisine birçok katkı maddesi konuyor ve bu yüzden glutenli olan besinleri de ister istemez vücudumuza almış oluyoruz.

Eğer vücudumuz da glutene alerjisi varsa o zaman hem gaz hem de şişkinlik yaparak başlıyor ve daha sonra farklı yan etkileri ile sıkıntılar yaşamaya başlıyoruz. Bu yüzden almış olduğunuz her ürünün mutlaka etiketine dikkatli bir şekilde bakıp inceleyin. Gluten diyeti yapan birisiyseniz o zaman size fazla etki etmez. Fakat katı bir diyet uygulaması yapıyorsanız o zaman çölyak hastaları gibi sizler de çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir