Kurabiye Yaparken Hangi Yağ Kullanılır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Kurabiye Yaparken Hangi Yağ Kullanılır ?

0

 Kurabiye tereyağla mı sıvı yağla mı yapılır ?

Biliyorsunuz ki çay saatleri olduğu zaman genel olarak en çok tercih edilenler arasında kurabiye yer alıyor. Özellikle ağızda dağılan ve aynı zaman da enfes tada sahip bir kurabiye yapmak da gerçekten marifet ister ve bu yüzden püf noktalarını en ince detaylarına kadar bilmeniz çok önemlidir. Son zamanlar da ise en çok merak edilen sorular arasında kurabiye tereyağla mı yoksa sıvı yağla mı yapılır ? sorusu sorulmaya başlandı. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve edindiğimiz bilgileri ise sizlerle paylaştık.

Kurabiye yaparken hangi yağ kullanılır
  • Genel olarak kurabiye yapılacağı zaman hem tereyağı hem de sıvıyağı kullanılmaktadır. Özellikle marketlerde satılan margarinler daha çok tercih ediliyor. Fakat biliyorsunuz ki margarin sağlık açısından çok zararlı olduğundan dolayı uzmanlar tarafından da pek tavsiye edilmiyor.
  • Eğer sizler kurabiye yapacağınız zaman sıvı yağ kullanırsanız o zaman kurabiyeniz hem yumuşak olur hem de ağızda dağılır. Bunun için sıvıyağını tercih etmeniz daha doğru seçimdir.
  • Eğer kurabiyenizi tereyağı ile yaparsanız o zaman da hem lezzetli hem de ağızda dağılan bir lezzet ortaya çıkartabilirsiniz.
  • İsteyenler ikisini de bir anda tercih edebilir.
  • Kurabiyeler olsun veya hamur işleri yağ eklemeden de yapabilirsiniz. Bunun için önce oda sıcaklığında bekletin ve daha sonra yapın.
  • Kurabiyeyi saklamış olduğunuz kabın içerisine 1 veya 2 tane kesme şeker ya da pirinç tanesi eklerseniz nemi tutar ve bu şekilde daha geç bayatlar.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir