Tarihi Geçmiş Toz Krem Şanti Kullanılır mı ?
  1. Ana Sayfa
  2. Güncel Bilgiler

Tarihi Geçmiş Toz Krem Şanti Kullanılır mı ?

0

Her evde mutlaka tatlı yapılır ve tatlılar için de en çok kullanılan malzemelerin başında toz krem şantiler yer almaktadır. Hem pastalar da hem de tatlılarda krem şanti ilave edilir ve bu ürünlere adeta lezzet katar. Fakat marketlerden satın almış olduğumuz krem şantilerin üzerinde son tüketim tarihi yazar ki bazen buna dikkat etmeyip tarihi geçmiş olanı da alabiliyoruz. Peki son kullanma tarihi geçmiş toz krem şanti kullanılır mı ?

Tarihi Geçmiş Toz Krem Şanti Kullanılır mı

SKT geçmiş olan krem şantiyi kullanmak zehirlenmelere ve birçok rahatsızlığa yol açmaktadır. Bu yüzden tarihi geçmiş olan toz krem şantiyi kullanmamanız daha sağlıklı olacaktır sizin için.

İçindekiler

Tarihi Geçmiş Toz Krem Şanti Kullanılır mı?

Marketten satın almış olduğunuz krem şantilerin üzerinde hep son kullanma tarihi yazar ve geçmişse bunları tercih etmemeniz sağlığınız açısından son derece önemli olmaktadır. Eğer kullanırsa o zaman pasta ya da tatlınızın tadı bozulur , lezzeti de kaçar. Aynı zaman da misafirlerinize yaptıysanız midelerini bozar , zehirlenmelere yol açar.

Bunun için tarihi geçmiş olan krem şantileri ne olursa olsun tercih etmeyiniz. Hatta dilerseniz marketten hazır almak yerine evde doğal olarak kendiniz de yapabilirsiniz.

Krem Şantinin Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

SKT’si geçmiş olan krem şantiniz varsa ya da aldınız ama poşetini bulamıyorsanız o zaman bozuk mu değil mi ? bunu öğrenmenin yolunu sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak 1 bardak suyun içerisine su sıcak olursa daha iyi olur krem şantiyi ekleyin. Krem şanti şimdi sıcak su ile temas etti ve üzerinde beyaz pullar olursa o zaman bozulmuştur demektir. Bu şekilde olursa krem şantinizi kesinlikle kullanmayınız.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yorum Yap