Rızık ( Bereket) Duaları Nelerdir ? Hangileridir ?
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Rızık ( Bereket) Duaları Nelerdir ? Hangileridir ?

0

Bir Müslüman eğer her gün düzenli olacak şekilde 3 kere Vakia suresi ve 1 kere de Fetif suresini olursa hem bereketin hem de bolluğun artmasını sağlar. İnsanlar sahip olmuş oldukları şeylere Şükredip onların çoğalması için rızık dualarına başvururlar. Kur’an da ise rızık duaları bulunmaktadır.

Allah her zaman Müslümanları en iyi şekilde düşünür ve onların işlerini kolaylaştırır. Fakat insanlar kendi işlerini kolaylaştırmak için şükür namazı kılmaları ve dualar ederek Allah’tan bir şeyler istemesi gerekmektedir. Rabbimiz de ibadetlerini dost doğru yerine getiren insanların etmiş oldukları duaları hemen kabul eder.

İçindekiler

Rızık Duaları Arapça

İslamiyet’e baktığımız zaman o zamanlarda ibadet ve dua eden müminler genellikle Arapçayı kullanmaktadır. Bu yüzden Kur’an-ı Kerim de Arapça olarak yazılmıştır. Fakat bu duaların çevirisi yapılmasından dolayı insanlar tarafından daha kolay öğrenilmektedir. Ama tabi şu da var ki Arapça yazılanlarda hiçbir şekilde yanlış yoktur fakat Türkçe olarak yazılmasında eksiklikler oluşabiliyor. Bu yüzden aslında Türkçe değil de Arapça olarak okunması ve bilinmesi daha uygundur.

Rızık Duaları Sesli

Arapça olarak okunan rızık dualarını video olarak da sayfamıza eklemiş bulunuyoruz. Rızık dualarını okumak istemiyorsanız sesli olarak dinlemek istiyorsanız o zaman videomuzdan yararlanabilirsiniz. Hem bolluk hem de bereket olması için Rızkı Allah’tan dua ederek isteyin. Müslümanlar ne olursa olsun sahip oldukları şeylere şükretmeli ve arkasından 2 rekat şükür namazı kılması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili