Zırh Duası Nedir ? Zırh Duası Nasıl Okunur ?
  1. Ana Sayfa
  2. Dini Konular

Zırh Duası Nedir ? Zırh Duası Nasıl Okunur ?

0

Zırh duası, İslam dininde korunma, güvenlik ve şifa istemek için okunan bir duadır. Bu dua, Peygamber Efendimiz (s.a.v.) tarafından öğretilmiş ve sahabeler tarafından da sık sık okunmuştur. İşte zırh duasının metni ve nasıl okunacağına dair detaylar:

Zırh Duası Nedir

Zırh Duası’nın Metni: “Bismillâhirrahmânirrahîm. Eûzu bi-kelimâtillâhit-tâmmati min şerri mâ halaka. (Üç defa tekrar edilir.)”

Zırh Duası’nın Anlamı: “Allah’ın tam kelamlarıyla, O’nun yarattığı kötülüklerden Allah’a sığınırım.”

Zırh Duası Nasıl Okunur?

  • Öncelikle, abdestli olunması tavsiye edilir.
  • Huzurlu bir yerde oturun veya ayakta durun.
  • Başınızı kıbleye doğru çevirin.
  • “Bismillâhirrahmânirrahîm” diyerek başlayın.
  • “Eûzu bi-kelimâtillâhit-tâmmati min şerri mâ halaka” cümlesini üç defa tekrar edin.
  • Duanızı tamamladıktan sonra, “Allahümme sali ala Muhammedin ve ala ali Muhammed” diyerek Peygamber Efendimiz’e salavat getirin.

Zırh duası, kötü niyetli insanların ve kötü şeylerin etkisinden korunmak için okunabilir. Bu dua, insanı zayıflatmaktan, hastalıktan, cinlerin ve şeytanların kötü niyetlerinden, kaza, bela ve afetlerden korunmak için de okunabilir. Bu duayı müsait olduğunuz zamanlarda usulüne uygun bir şekilde okuyarak manevi olarak kötülüklerden kendinizi koruyabilir ve daha güvende olabilirsiniz.

İşte zırh duasının faydalarına dair bilinen bazı hususlar:

  • Korunma: Zırh duası, insanları kötü niyetli insanların ve şeytanların kötü etkilerinden korumak için okunur. Bu dua okunduğunda, kötü niyetli insanların ve şeytanların zararlarından korunmak için bir zırh sağlanır.
  • Şifa: Zırh duası, bedensel hastalıklardan kurtulmak için de okunabilir. Bu dua okunduğunda, bedenin zayıf düştüğü zamanlarda güçlüklerden kurtulmak ve şifa bulmak için dua edilir.

Yazar Hakkında

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yorum Yap