Bilgi Tüneli

Duanın Kabul Olduğunu Nasıl Anlarız ? Belirtileri Ve Alametleri Nelerdir ?

Duanın Kabul Olduğunu Nasıl Anlarız ? Belirtileri Ve Alametleri Nelerdir ?

Her insanın birden fazla derdi vardır ve bu dertlerden kurtulmak için de ilk başvurduğumuz şey dua oluyor. Rabbimize ellerimizi açarız ve derdimiz varsa bundan bir an önce kurtulmak için dualar ederiz. Allah’a her zaman dua etmeli , ondan bir şeyler istemeli ve güvenmemiz gerekmektedir.

Duanın Kabul Olduğunu Nasıl Anlarız

İşte bu aşamada ise insanların aklına takılan sorulardan birisi de duanın kabul olduğunu nasıl anlarız ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız bir duanın kabul olduğunu anlamanın ilk göstergesi terlemeden geçer. Ya da birden ağlamaya başlayabilirsiniz. Bu gibi göstergeler duanızın kabul olduğunu gösterir.

Bunun haricin de üzerinizden büyük bir yükün kalkması da duanın kabul olduğunu gösteren bazı alametlerden birisidir. Her zaman dua edeceğiniz vakit gönülden etmeye çalışın ve Allah’tan bir şey isterken de içinizden gelerek isteyin. Eğer böyle yaparsanız elinize geçecek olanların bir anda fazla olacağını göreceksiniz.

Duanın Kabul Olduğunun İşaretleri ( Hissetmek ve Anlamak)

Bir insan dua ettiği zaman yapmış olduğu duanın kabul olup olmadığını anlamak gerçekten hem önemli hem de büyük konulardan birisidir. Bu yüzden dua ediyorsanız kabul olma gibi ihtimallerin de üzerinde durmanız gerekmektedir. Bir insan dediğimiz gibi dua ettiğin de kendisini çok iyi hissediyor ve aynı zaman da üzerinden büyük bir yük kalkıyorsa işte bu duanın kabul olduğunu gösteren simgedir.

Duanın Kabul Olduğuna Dair İşaretler

Yapmış olduğunuz duaların kabul olduğunu gösteren bazı işaretler bulunmaktadır. Bunun en başında mutluluk gelmektedir. Yani insan dua ettiğinde aşırı derece de mutlu oluyorsa yaptığı dua kabul olmuş demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ