Parfüm Orijinallik Sorgulama (Orjinal Parfüm Sorgulama)
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Parfüm Orijinallik Sorgulama (Orjinal Parfüm Sorgulama)

0

Hem erkekler hem de bayanlar için parfüm çok önemlidir ve özellikle parfüm alan kişiler almış oldukları parfümün ise gerçek mi yoksa sahte mi olduğunu anlamak için çeşitli yollara başvururlar. Bizde parfümün orijinal veya sahte olduğunu anlamak için neler yapılır ? bunu araştırdık. Şimdi bunu öğrenmek için parfüm seri no sorgulaması yapmanız gerekmektedir.

Parfüm Orijinallik Sorgulama

Parfüm Barkodu Nedir? Nerede Bulunur?

Almış olduğunuz parfümlerin genel olarak altlarında hem üretici olan firmanın imzası olarak bir kod bulunmaktadır. Bu kodun içerisin de üretici firmanın tüm detaylı bilgisi bulunmaktadır.

Sizler şimdi almış olduğunuz parfümün orijinal olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız o zaman bu barkodları kullanabilirsiniz. Parfüm biliyorsunuz ki sahte olursa ister istemez insanın sağlığını da düşürür ve bu yüzden üretilen parfümlere genel olarak barkod sistemi yapılmaktadır. Kesinlikle barkodlu olmayan parfümleri satın almayınız.

Tester olan parfümler ise orijinallerin aksine daha hafif bir şekilde yapılır. Yani sizler barkodu okuttuğunuz zaman sahte olma ihtimali de ona göre yüksektir. Eğer güvenilir bir yerden alıyorsanız o zaman tester’ın da orijinal çıkması tabiki de mümkündür. Bu yüzden tester ürünlerde barkod taraması yapmak pek sağlıklı değildir.

Parfüm Orijinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Almış olduğunuz parfümün orijinal olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız o zaman bunun için bulunan birkaç tane web sitesi vardır. Bu vereceğimiz web siteleri sayesinde sizler parfümlerinizin orijinal olup olmadığını kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Vereceğimiz siteye girerek oraya sorgulama yapıp üretici firma hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Checkcosmetic İle Parfüm Barkod Sorgulama (Orjinal Parfüm Sorgulama)

http://checkcosmetic.net/ adresine girip yaparak parfümünüzde bulunan barkod numarasını girip sorgulama yapabilirsiniz.

Checkcosmetic Ile Parfum Orijinal Olup Olmadigini Sorgulama

GS1 Gepir İle Parfüm Sorgulama Nasıl Yapılır? (Orjinal Parfüm Sorgulama)

Diğer vereceğimiz web sitesi ise ; http://gepir.org.tr/ bu web sitesi tamamen ücretsizdir ve sizler çok kolay bir şekilde barkodun üzerinde bulunan seri numarasını girerek sorgulama yapabilir ve ona göre karar verebilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir