Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar ?

0

Birçok kişinin günlük yaşantısın da leke konusunda en çok zorlanmış olduğu konular arasında mürekkep lekesi yer almaktadır. Mürekkep lekesi de biliyorsunuz ki çıkması en zor olan lekelerden birisidir. Özellikle giysilere ve en önemlisi ise kot pantolona bulaştığı zaman çıkması zor olduğundan dolayı insanın canını da ister istemez çok sıkar. Bizde birkaç yol bulduk ve bu yolları sizlerle paylaşacağız. Kot pantolonda ki lekeyi çıkarmak için yöntemlerimiz şöyle ;

Kot Pantolondan Mürekkep Lekesi Doğal Neyle Çıkar
  • Limon ve Sirke
  • Süt Yöntemi
  • Tuz Yöntemi
  • Diş Macunu Yöntemi

Limon ve Sirke Karışımı ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

Kot pantolonunuza bulaşan lekeyi çıkarmak için kullanacağımız ilk yöntemi limon ve sirkedir. İlk olarak eşit miktarda olacak şekilde limon ile sirkeyi karıştıralım ve daha sonra lekeli olan bölgeye döküp yaklaşık olarak 5 dakika bekleyip ovarak durulayın. Eğer bu şekilde yaptıktan sonra leke çıkmadı ise birkaç defa yapabilirsiniz.

Süt ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

Süt kullanarak mürekkep lekesini çıkarmayı hiç duydunuz mu ? Eğer duymayanlar varsa evet bu gerçek bir şey. Sütü ilk önce mürekkepli olan yere döküp bir süre bekletelim ve daha sonra durulayalım. Göreceksiniz ki leke hemen çıkmış olacak.

Tuz ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

Mürekkep lekesini çıkarmanın bir diğer etkili yollarından birisi de tuzdur. Tuzu ilk olarak sıcak suyun içerisin de eritelim ve daha sonra lekeli olan bölgeye dökelim. Yaklaşık olarak 10 dakika kadar bekletin ve daha sonra durulayın.

Kot Pantolondan Murekkep Lekesi

Diş macunu ile Mürekkep Lekesi Çıkarma

En son yöntemlerimizden birisi de diş macunu yöntemi oluyor. Bu yöntemi yapmak için mürekkepli olan yere diş macunu sürün ve ovalayın. Bir süre bekleyip bol su ile yıkayın. Göreceksiniz ki pantolondan leke hemen çıkmış olacak.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir