Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022 ÖGG Kimlik
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022 ÖGG Kimlik

0

Özel güvenlik kartı almak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken özel güvenlik eğitim kursuna gidip müracaat edeceksiniz. İster silahlı isterseniz de silahsız olacak şekilde eğitim alıyorsunuz. En son eğitim tamamlandıktan sonra sizi bir sınava sokarlar ve bu sınavdan başarılı olursanız 30 ila 45 gün bekliyorsunuz sonucun açıklanmasını. Sınavdan geçerseniz o zaman 5 gün içerisin de ise size özel güvenlik sertifikası veriliyor ve özel güvenlik kartı almak için de E-Devlet üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor.

İlk defa özel güvenlik görevlisi olacaksanız ve silahsız özel güvenlikken silahlı özel güvenlik görevlisi olacaksanız o zaman sorgulama yapabilirsiniz. EGM tarafından geliştirilen bu sistem sayesinde TC. kimlik numaranızı girerek anında sorgulama işlemi yapmanız mümkündür.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama 2022

Güvenlik sertifikanızı yenilemek ya da özel güvenlik olmak istiyorsanız o zaman özel güvenlik kimlik kartı sorgulaması yapabilirsiniz. Bunu yaparken de kullanacağınız bazı yöntemleri sizlerle paylaşacağız. Artık fazla zaman kaybetmeden bilgisayar ya da telefon üzerinden yapacağınız birkaç tane işlem sayesinde dakikalar içerisin de işleminizi gerçekleştirebileceksiniz.

ÖGG kimlik sorgulaması yapmak için ilk olarak TC. numaranız ile e-devlete giriş yapmanız gerekiyor. Bu sorgulamayı hem yeni başvuru yapacak olanlar hem de silahsızdan silahlıya geçiş yapmak isteyenler yapabilir.

EGM özel güvenlik kimlik kartı sorgulama yerinden TC. kimlik numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz. Bunu yapacağınız zaman E-devlete girin ve özel güvenlik kimlik kartı başvuruları yazarak işleminizi yapabilirsiniz.

Yeni Başvurular İçin

İlk defa özel güvenlik için başvuru yapacaksanız o zaman vereceğimiz adrese tıklayarak hem TC. kimlik numaranızı hem de güvenlik kodunu girerek sorgulama yapabilirsiniz. İşte Link

https://onlineislemler.egm.gov.tr/Bursa/Sayfalar/ozelguvenliksorguyeni.aspx

Silahsızdan Silahlıya Geçiş İçin – Silahlıdan Silahsıza

Silahsız durumdan silahlı duruma geçiş yapmak istiyorsanız o zaman bu adresten

https://onlineislemler.egm.gov.tr/Bursa/Sayfalar/ozelguvenliksorgugecis.asp giriş yaparak sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Fakat arkadaşlar siz hangi ilde oturuyorsanız o ilin adını yazmanız gerekiyor. Mesela verdiğim yer de Bursa yazıyor siz Ankara da oturuyorsanız o kısma Ankara yazmanız gerekiyor.

İl İl güvenlik kimlik kartı sorgulama linkleri;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir