Bordo Bereli Nasıl Olunur ? Aranan Başvuru Şartları 2022 (Güncel)
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Bordo Bereli Nasıl Olunur ? Aranan Başvuru Şartları 2022 (Güncel)

0

Bordo Bereli Nasıl Olunur ?

Bordo bereli Türk Silahlı Kuvvetlerin en önemli ve en değerli birimleri arasında yer almaktadır. Özellikle Bordo bereli olmak gerçekten çok zordur. Her yıl Bordo bereli için alımlar yapılmaktadır ve bu yılda yapılacaktır. Şuanda ne zaman alım yapılacağı resmi olarak açıklanmadı fakat Kara Kuvvetleri Komutanlığından asker alımı ilanlarını takip ederek alım olduğu zaman hemen başvuru yapabilirsiniz. Peki , bordo bereli nasıl olunur ve aranan şartlar nelerdir ? buyurun inceleyelim.

Bordo Bereli Nasıl Olunur

Özel Kuvvetler Bordo Bereli Alımı Ne Zaman?

Bordo bereli olmak istiyorsanız ilk olarak şunu belirtmek isteriz ki halihazırda subay , astsubay veya uzman çavuş olmanız gerekiyor. Çünkü meslek içerisin de geçiş yapılabilen sınıftır. TSK belirli dönemlerde bordo bereli için sınavlar düzenlemektedir. Gene olarak yıl içerisin de yapılan bu sınavı takip etmeniz gerekiyor. Şuanda herhangi bir şekilde halihazırda alım yok fakat özel kuvvetler alımı yapılması bekleniyor.

2022 Yılında Özel Kuvvetlere Başvuru

Yukarıda yazdığımız gibi 2022 yılında resmi olarak başvuru açıklanmadı ve sizler Özel Kuvvetlere geçiş yapmak için TSK’nın bünyesinde olmanız gerekiyor. Dışarıdan herhangi birisi bordo bereli olamıyor. Bordo bereli olmak için gönüllü olmanız gerekiyor. Türkiye sınırları içerisin de ve yurt dışında görev yapabilirsiniz. Tüm bunların hepsine hazırlıklı olmanız gerekiyor.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Bordo Bereli olabilmek için yani Özel Kuvvetlere geçiş yapabilecek şekilde TSK bünyesinde çalışmanız gerekmektedir.

Bordo Bereli Görevleri Nelerdir?

Subay , Astsubay veya Uzman çavuş olanların sınıf atlamak geçiş yaptıkları sınıftır. Örnek verecek olursak kadın olan teğmenler de bordo bereli olabilir. Fakat teğmenlik görevi olduğundan dolayı karargahta daha çok bulunmaları gerektiğinden görevlerini sıklıkla karargah içerisinde yaparlar.

Psikolojik harp , istihbarat ve keşif görevlerini yaparlar.

Özel kuvvetlerle ilgili hep bir hikayeler duyarız ve buda bizim rüyalarımızı süsler değil mi ? Aslında bakarsanız bordo bereliler gerçekten tüm dünyada görev alırlar ve çok önemli görevleri de üstlenirler.

Bordo Bereli Olmak İçin Aranan Fiziki Şartlar

Bordo bereli olabilmek için ilk olarak aşağıda paylaşacağımız resmi iyicene incelemeniz gerekiyor. Çünkü eğer bu fiziki şartlar sizde yoksa maalesef bordo bereli olmak için aday olamazsınız.

Bordo Bereli Olmak İçin Aranan Fiziki Şartlar

Bordo Bereli Başvuru Formu 2022

Bordo bereli alım ilanları Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi web sitesi üzerinden yayınlanır ve orada bulunan linke tıklayarak başvuru yapılır. Ön başvuru her zaman internetten Online olarak yapılır ve aşağıda vereceğimiz şeyler sizden istenir. Hepsini tamamlayıp posta yolu veya dilekçe ile gönderirsiniz.

Başvuru formunda;

  1. Kişisel bilgileriniz,
  2. Kimlik bilgileriniz,
  3. İletişim bilgisi,
  4. Adres bilgisi,
  5. Eğitim ve
  6. Askerlik bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.

Bu vermiş olduğumuz bilgileri düzgünce dolduruyorsunuz ve daha sonra onaylayıp aday başvuru numaranız çıkacaktır. Bu numara ile başvuru yapacaksınız.

Ön başvurunuz kabul edildiği zaman Kara Harp Okulu Komutanlığında fiziki yeterlilik sınavı ile mülakata tabi tutulursunuz. Eğer bunlardan başarılı olursanız o zaman Personel Temin Başkanlığının tarafından alımlar yapılır.

Başvuruları takip etmek için kkk.tsk.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Not : 2020 yılında pandemi olmasaydı bordo bereli alımı yapılacaktı. Fakat o zamanlar da pandemi olduğundan dolayı ertelendi. Gözler şimdi 2022 yılında bordo bereli alımlarında.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir