Online Toplantılar İçin Makyaj Önerileri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Online Toplantılar İçin Makyaj Önerileri

0

Koronavirüs pandemisiyle beraber eve kapandığımız bu günlerde artık işleri evde yürütmek zorunda kaldık. Hal böyle olunca kamera karşısına da bakımlı çıkmak gerekiyor. Skype, Zoom vs platformlarda gerçekleştiren online toplantılarda güzel görünmek sadece etki için değil aynı zamanda psikolojik olarak iyi hissetmek için de gereklidir. Çünkü çeşitli araştırmalara göre eve kapanmanın getirmiş olduğu psikolojik sorunların giderilmesinde kadınlar için bakım yapmanın ve gözükmenin getirdiği mutluluk çok önemlidir. Boston Üniversitesi araştırmacılarına göre kamera karşısında makyajlı yani bakımlı çıkmanın, çıkmayanlara göre daha başarılı gözüktüğü tespit edilmiştir. Ekrana çıkmadan önce hafif bir makyaj yapmanız bile gün içerisindeki stresinizi azaltacak ve sizi daha iyi hissettirecektir. Sadece makyaj yapmak değil özenli giyinerek de mutluluğu yakalayabilirsiniz. Hadi güzel kıyafetlerinizi giyinin ve online toplantı öncesi makyajınızı beraber yapalım!

İlk Adım: Cildi Temizleme

Biliyorsunuz ki kusursuz bir makyaj öncesi cildi temizleyerek pürüzsüz bir yapıya getirmek şart. Bu yüzden cildinize uygun bir cilt temizleyicisiyle ilk önce cildinizi temizleyin ve ardından uygun nemlendirici ürünüyle yüzünüzü nemlendirin. Böylece cildinizin yağlı durmasını engelleyecek ve aşırı parlamasını önlemiş olacaksınız.

İkinci Adım: Kapatıcı

Yüzünüz soluk veya üzgün gözüküyorsa bunu bir kapatıcıyla halledebilirsiniz. Özellikle cilt renginizden bir iki ton açık bir fondöten kullanarak yüzünüzü daha aydınlık gösterebilirsiniz. Dilerseniz ağır bir kapatıcı değil pudra gibi hafif ve mat üründe kullanabilirsiniz.

Üçüncü Adım: Aydınlatıcı

Sıra belki de kusursuz bir makyajın en önemli adımlarından biri olan aydınlatıcıya geldi. Yüzümüz her zaman ışık saçmaz. Gün boyu çevresel etkilere maruz kalarak sönük durabilir. Vereceğimiz tüyolar sayesinde yüzünüzü kamera karşısında ışıl ışıl gösterebilirsiniz. Aydınlatıcı ürününüzü göz altlarınıza ve çukurlarına sürün. Böylece göz altı morluklarınız rahat bir şekilde kapanacaktır. Yüzünüzün şekilli gözükmesi içinde çenenize, yanak altlarına, alın bölgesine biraz aydınlatıcı kullanın.

Dördüncü Adım: Renklendirme

Özellikle canlı tonlarında şeftali, pembemsi renklerde bir allıkla elmacık kemiklerinize, hafifçe burun kemerinize uygulayın. Daha sonra yine aynı tonlarda bir rujla dudaklarını renklendirin. İsterseniz dudak kalemi veya parlatıcı da kullanabilirsiniz. Koyu tonlar yerine sıcak renklerde bir farı gözlerine uygulayın. Kirpiklerinize de sürebilirsiniz. Dolgunlaştırıcı maskarayla kirpiklerinizi ön plana çıkarın. Gözleriniz artık daha belirginleşti.

Beşinci Adım: Sabitleyici

Toplantıya neredeyse hazırsanız. Son olarak kusursuz makyajınızın bozulmaması için sabitleyici bir spreyi uzaktan yüzünüze uygulayın.
Online toplantı için kusursuz ve özgüvenli gözüküyorsunuz. İyi toplantılar!

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili