1. Anasayfa
  2. Kadınca

Bir Lekeyi Nasıl Çıkarırım?


0

Bu, cevaplaması zor olan basit bir soru. Leke çıkarmada pek çok şey devreye girer; giysi solmaz mı, leke giyside ne kadar süredir var, ne tür leke var, leke ne tür malzemede, giysiyi giyiyor musun, giysinin yapısı nasıl? Belirsiz konuşmaktan nefret ediyorum ve size bir lekeyi nasıl çıkaracağınız konusunda tavsiyede bulunmuyorum, ancak bu sorulara vereceğiniz cevaba bağlı olarak, kullanılacak tekniğin türüyle ilgili cevabımı belirleyecektir.

Genel olarak konuşursak, sıvı bir lekeyi (kahve, şarap, çay, soda, meyve suyu, süt) henüz ıslakken çıkarmak daha kolaydır. Bu leke kuruduktan sonra tamamen farklı bir oyundur.

Bir Lekeyi Nasıl Çıkarırım

İçindekiler

Bir Lekeyi Nasıl Çıkarırım?

Giysiyi giydiğinizi ve evden çıktığınızı varsayalım. En basit ve en güvenli teknik, lekenin arkasına kuru beyaz kağıt havlu (peçete) yerleştirip lekenin önünü beyaz ıslak kağıt havlu (peçete) ile lekelemektir. Islak kağıt havludan gelen su, siz lekeden baskı uygularken sıvı lekeyi kumaştan arka kağıt havluya zorlayacaktır. 

İki nedenden dolayı beyaz kağıt havlu kullanın; 1) renkli kağıt havluların (peçetelerin) genellikle ıslandığında rengi akacak ve bu da giysinizi kağıt havludan giysinize aktarılan renkten kalıcı olarak boyamanıza neden olacaktır, 2) giysinizden giysinize renk aktarımı için beyaz kağıt havluyu kontrol edebilirsiniz. kağıt havlu. Renk geçişi varsa devam etmeyin, boyayı giysiden çıkarmak geri dönüşü olmayan zararlardır. Lekeyi tamamen çıkarmak için birkaç kez kurutmanız gerekebilir. Fazla nemi gidermek için ıslak alanı kuru beyaz bir kağıt havluyla silerek bitirin. Kumaşı asla ovalamayın, ovmak rengi giderecektir.

İlginizi Çekebilir