Karanfil Orucu Bozar Mı ? ( Nihat Hatipoğlu)
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Karanfil Orucu Bozar Mı ? ( Nihat Hatipoğlu)

0

Malum arkadaşlar ramazan ayı geliyor ve bu dönede oruçlarda başlamış olacak. Fakat şimdi kafalara en çok takılan sorular arasında karanfil orucu bozar mı ? sorusu yer alıyor. Bizde bu konu hakkında netten araştırma yaptık ve karanfilin orucu bozup bozmadığını detaylı bir şekilde sizlerle paylaştık.

Karanfil Orucu Bozar Mı

Şimdi ağızda oluşan kokuyu genel olarak önlemek için birçok kişi ağzına karanfil atar ve çiğner. Ama oruçlu olan birisi karanfil çiğnemesi mekruh olmaktadır.

Yani böyle bir durum söz konusu olduğundan dolayı oruçlu olan birisi ağzına bir şey almaması onun için daha doğru karar olacaktır. Bunun haricin de karanfil ağızda kaldığı süre boyunca hem tadı hem de kokusu mideye inmektedir. Böyle bir durum olduğundan orucunuz da bozulmuş olur.

Karanfil zaten biliyorsunuz ki kuvvetli bir aromaya sahiptir ve günümüzde ise birçok kişi çay tüketimin de ya da tıp alanında karanfil kullanmaktadır. Hatta sigara da bile karanfil kullanılıyor. Özellikle diş ağrısı çeken insanlar karanfili dişlerine koydukların da hemen ağrısını alıyor ve düzenli olarak karanfil tüketmek ise sizi birçok hastalıktan korur.

Çok eski zamanlar da ise karanfilin etkisi çok büyük olmasından dolayı özellikle hastalıkların tedavisin de çok kullanılan bitkilerden birisidir. İçerisin de ise yüksek miktar da B6 vitamini bulunuyor. Bunun haricin de Omega 3 yönünden de etkili olan Karanfil yutulursa veya kokusu midemize inerse orucu bozmaktadır.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir