Direksiyon Sınavını Geçmek Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Direksiyon Sınavını Geçmek Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

0

Hangi sınava girerseniz girin hiç fark etmez insan her zaman bir sınava gireceği zaman dua okuduğu zaman hem rahatlıyor hem de Allah o kişiye yardım ediyor. Direksiyon sınavı da dahil olmak üzere sınavlarda başarılı olmak için dualar bulunmaktadır. Bugün veya yarın direksiyon sınavına girecekseniz arkadaşlar o zaman İsra suresini okuyabilirsiniz.

Direksiyon Sınavını Geçmek Başarılı Olmak İçin Okunacak Dua

İsra suresi sadece direksiyon sınavı için değil tüm sınavlarınız da okuyabilirsiniz. Özellikle İsra suresinin 80.Ayetini okuyup daha sonra dua edebilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız hem çok rahatlamış olacaksınız hem de sınavınız da başarılı olabileceksiniz. Bunların yanı sıra dua olarak okuyabileceğiniz diğer dualar arasında Ayetel Kürsi yer alıyor. Ayetel Kürsiyi’de arkadaşlar hem sınav anında hem de sınavdan hemen önce tekrarlar ile beraber okursanız , sınavınız iyi geçecektir ve emeklerinizin karşılığını alabileceksiniz.

ayetel kürsi suresi

Direksiyon sınavı için okunabilecek diğer dualardan birisi de İnşirah Suresi oluyor. Bu sure diğer surelere göre çok etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Sınava Girmeden Önce Okunacak Dua

Sınava girmeden önce hangi duayı okusam diye soracak olursanız sizlere önerimiz İnşirah Suresi oluyor. Sınava girmeden önce hemen bu sureyi okuyun ve göreceksiniz ki sınav sorularını Allah’ın izni ile çok kolay bir şekilde çözebileceksiniz. İnşirah Suresi yerine isteyenler Ayetel Kürsi’yi de okuyabilir.

İnşirah Suresi

Direksiyon Sınavını Geçebilmek İçin Yapılması Gerekenler

Direksiyon sınavını geçebilmek için yapmanız gereken tek şey Allah’a dua etmek ve gerekli olan Sureleri de okumaktır. Eğer sizler böyle yaparsanız Allah’ın izni ile sınavınız da başarılı olabileceksiniz.

isra suresi 80. ayet

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili