İstihare Duası Nasıl Yapılır Tam Metni Okunuşu
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

İstihare Duası Nasıl Yapılır Tam Metni Okunuşu

0

Bir işe karar verdiğiniz zaman Allah’tan yardım istendiğin de yapılan dualar arasında İstihare Duası yer almaktadır. İstihare bir sünnet olarak yerine getirilir ve namaz kılınır. Daha sonrasında duası yapılır. Bazı islam alimleri ise şöyle buyurmaktadır ; Gece yatmadan önce bu dua yapılır ve niyet ederek rüyaya yatılır. Peygamber Efendimiz tarafından ise istihare duası Arapça olarak öğretilmiştir ve okunması gerektiği söylenmektedir.

Kim İstihare Duasını okursa o kişinin işlerinin hem hayırlı olacağını hem de hiçbir şekilde zarar gelmeyeceğini Peygamber Efendimiz tarafından bildirilmiştir.

İçindekiler

İstihare Duası Arapça Metni

Birçok kişi İstihare duasının arapça olarak tam metnini merak etmektedir. Namaz kılarken dua okunur. İstihare yapacağınız zaman ilk rekatta hem Fatiha hem de Kafirun surelerini okumalısınız. İkinci rekata geldiğiniz zaman ise Fatiha Suresi ve sonrasında İhlas okumalısınız. Bu namaz 2 rekat olarak kılınır ve daha sonra İstihare duası yapılır.

En son olarak yardım istenilen durum hakkında dua edilir ve yatılır. Mutlaka namaza başlamadan önce boy abdesti alın ve namaz da istihare yapılacağına niyet edin. Yatacağınız zaman da konuşmadan sağa doğru yatın.

İstihare Duası Arapça Metni

İstihare Duası Türkçe

Yukarıda İstihare duasının Tüm metni Arapça olarak paylaştık ve şimdi de Türkçe olarak paylaşıyoruz. Uyumadan önce kalpten niyet edin ve o şekilde sağa doğru yatın. Allah bunun hayırlı olup olmadığını ise size gösterir.

İstihare Duası Türkçe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir