Kadıköy’de Gezilecek Yerler, Kadıköy Gezi Rehberi 2022
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Kadıköy’de Gezilecek Yerler, Kadıköy Gezi Rehberi 2022

0

Kadıköy’de gezilecek yerler çok fazladır ve gezilecek olan bu yerlerde o kadar çok tarihi yerler ve modern mekanlar var ki şimdi sayacağımız ve göstereceğimiz zaman sizler de çok şaşıracaksınız. Kadıköy’de gezilecek tarihi yerler nereleridir ve sevgilimle nereleri gezebilirim merak ediyorsanız o zaman hız kesmeden bunlara bakalım.

Kadıköy’de Gezilecek Yerler

Barış Manço Evi – Barış Manço Müzesi

Barış manço müzesi Kadıköy Belediyesinin desteği sayesinde bu zamanlara kadar gelmiştir ve 2010 yılında kurulmuştur. Müzenin içerisinde Barış Mançoya ait olan özel eşyalar ve bilgiler bulunmaktadır. Bu müzeye gittiğiniz zaman arkadaşlar barış manço’ya ait olan araba anahtarını , cep telefonunu , kişisel ürünlerini ve not defterini görebilirsiniz. Müzeye ilk girişte bal mumundan yapılan heykel sizi karşılıyor. Bu görüntüyü gören birçok kişi ise duygusal anlar yaşıyor.

Barış Manço Evi Giriş Ücreti 2020 : TAM 10 TL, İNDİRİMLİ 5 TL
Barış Manço Evi Açılış ve Kapanış Saatleri : 09:00 – 17:00

Kadıköy Barlar Sokağı

İster kadıköy’e gitmiş olun ister olmayan herkes tarafından bu sokak duyulmuştur. Barlar sokağı 7/24 hareketlidir ve çok kalabalık yerlerden birisidir. Bu yerde Alkol almasanız bile yine de gidip görmeniz gereken mekanlardan birisidir. Hem alkollü hem de alkolsüz mekanları bulunmaktadır.

Caddebostan Sahil

Caddebostan sahibi Kadıköy sınırlarında bulunan en muhteşem sahillerden birisidir. Bu yere ister Kadıköy’den isterseniz de Bostancı’dan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bahariye Caddesi

Bahariye Caddesini herkes bilir. Bu cadde üzerinde birden fazla restoranlar , mağazalar , kurslar ve kilise gibi alanlar bulunmaktadır. Zaten Kadıköy’ün trafiği buraya çıkıyor. Bahariye caddesinde isteyenler yemek yiyebilir isteyenler kilise mekanlarını gezebilir. Özellikle All Saints Moda Kilisesi burada yer almaktadır. Aynı zaman da Assumption Kilisesi , Surp Takavor Kilisesi bunlara da Bahariye Caddesi çevresinden rahatlıkla gidebilirsiniz.

Göztepe Özgürlük Parkı

Göztepe Özgürlük Parkı tam da sevgililerin oraya gidip kafa dinleyecekleri bir yerdir. Bu yer merkezi konumda yer alır ve mini piknikler için de çok uygun yerdir. Fakat akşam saatlerinde bu yer çok kalabalık olurken bazı durumlar da sakin olmaktadır. Bu parkı ise ister dolmuşla isterseniz de Taksiyle gidebilirsiniz.

Bağdat Caddesi

Yürümeyi çok seviyorsanız o zaman kesinlikle Bağdat caddesini tercih etmelisiniz. Burası çok canlı bir yerdir ve birden fazla da mimari yapıya sahiptir. Bu yerler de genel olarak maddi durumu çok iyi olan insanlar yaşamaktadır. Yaz kış demeden her mevsim çok kalabalıktır. Aynı zaman da yaz ayında en çok bu caddelerde turistlere denk gelirsiniz. Gezilebilecek en güzel yerlerden birisidir Bağdat Caddesi.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili