MHRS Erken Randevu Nasıl Alınır ? MHRS Randevu Alma Taktiği 2022
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

MHRS Erken Randevu Nasıl Alınır ? MHRS Randevu Alma Taktiği 2022

0

MHRS Erken Randevu Nasıl Alınır ?

Birçok insan MHRS’den randevu alırken çok zorlanıyor ve özellikle çok yoğun olduğu zamanlar da randevu almak gerçekten bir hayli zor hale gelebiliyor. Bizde bu makalemiz de MHRS’den çok kolay bir şekilde randevu nasıl alınır ? bunu anlatacağız. İlk olarak arkadaşlar randevu almak istiyorsanız mhrs.gov.tr sitesine girmeniz gerekiyor. Daha sonra siteye giriş yapınca sizden TC. Kimlik numaranızı ve şifrenizi isteyecektir. Bu bilgileri de doğru bir şekilde girdiğiniz zaman hem klinik hem de hastane seçimi yapacaksınız.

MHRS Randevu Nasıl Alınır

Hangi bölümden randevu alacaksanız o bölümde doktorlar bulunur ve sizlere en yakın randevu tarihini verirler. Sizde uygun olan doktordan randevu oluşturabilirsiniz. Randevu oluşturduktan sonra cep telefonunuza randevu hakkında kısa mesaj bilgileri gönderilir.

Telefon İle MHRS Randevu Alma

İnternet ortamından randevu alamıyorsanız o zaman en kısa yollardan birisi de telefondan randevu almaktır. Bunu yapmak için 182’yi aramamız gerekiyor. 182’yi aradıktan sonra konuşmuş olduğunuz kişi tercih edeceğiniz hastaneyi ve doktorunuzu söyleyerek size bir randevu oluşturur.

 E-Devlet Üzerinden MHRS Erken Randevu Alma

Son zamanlar da MHRS’den randevu almak bir hayli zor olduğundan dolayı birçok insan başka alternatif yollar denemeye başlıyor. Diğer yollardan randevu alamdıysanız o zaman E-devlet üzerinden kısa süre içerisin de kolayca randevu alabilirsiniz.

MHRS Erken Randevu Nasıl Alınır

E-devletten randevu almak için ;

  • İlk olarak turkiye.gov.tr sitesine girelim
  • Bu sayfaya giriş yaptıktan sonra kurumlar bölgesine gidelim ve sağlık bakanlığını işaretleyelim.
  • Sayfanın alt kısmında kimlik doğrulama bölümü bulunuyor
  • O yere tıkladıktan sonra merkezi hekim randevu sistemi karşınıza çıkacak
  • Bu yerden sisteme giriş yaparak detaylı bilgileri girince randevu oluşturabilirsiniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;