Bilgi Tüneli

Islatmadan Kuru Fasulye Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer ?

Kuru fasulye yapılacağı zaman genel olarak her evde yapılan yöntemlerden birisi de bir gece öncesinden kuru fasulye ıslatılır ve sonrasın da yumuşama meydana geldiği vakit pişirilir. Fakat bazı durumlar vardır ki aceleye geldiğinden ıslatma yapılmadan hemen olarak pişirilmeye çalışılır. Tabi böyle yaparsanız pişmesi zaman alacaktır ama en çok merak edilen soru ise şudur ; Kuru fasulye’yi ıslatmadan düdüklü de kaç dakikada pişer ? sorusu yer alıyor.

Islatmadan Kuru Fasulye Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer

Islatmadan Kuru Fasulye Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer?

Kuru fasulye pişireceğiniz zaman gazının alınması ve kolay bir şekil de pişirilmesi için kesinlikle 1 gece öncesinden ıslatmanız son derece önemli noktalardan birisidir. Ama acil işiniz varsa hemen yapmalısınız o zaman da düdüklüyü kullanarak ıslatmadan da pişirmeniz elbette mümkün.

Ama şunu belirtmek isteriz ki ıslatma yapmadan direkt olarak normal tencere de kuru fasulyenizi pişirecekseniz bu uzun sürecektir. Ama düdüklü de yaparsanız bu süre yarı yarıya ineceğinden emin olabilirsiniz.

Aynı zaman da kuru fasulyeyi ıslatmadan pişireceğiniz zaman kullanacağınız malzemelerin başında süt gelmektedir. İlk olarak tencereye koymuş olduğumuz fasulyelerin üzerine 2 veya 3 parmağı geçmeyecek şekilde süt doldurun ve haşlanma olana kadar pişirin.

Su yerine süt kullanıldığı için fasulyeler 40 ila 1 saat içerisin de yumuşayacaktır. Yumuşadığı zaman 1 kez sudan geçirdiğiniz zaman sütten arındırın ve pişirme kısmına geçin. Düdüklü tencerenin içerisine tüm malzemelerimizi de koyduktan sonra ilk olarak ağzı açık bir şekilde pişirin ve sonra kapağını kapatıp yarım saat pişirin. Düdüklü tencere ötmeye başladığı vakit içinde ki buharı çıkarın ve kısık ateşte 10 dakika kadar pişirip en son altını kapatabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ