Bilgi Tüneli

Islatılmış Kuru Fasulye Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer ?

Kuru fasulyenin kolay pişmesini istiyorsanız ilk olarak ıslatmanız son derece önemli olmaktadır. Islatarak pişirirseniz daha kısa süre de pişmektedir. Yani süreyi yarı yarıya indirmiş oluyorsunuz. Kuru fasulyenin kısa süre de pişmesini istiyorsanız yapacağınız bir diğer yöntem ise düdüklü tencere olmaktadır. Hem ıslatıp hem de düdüklü tencere de yaparsanız yemeğiniz daha kısa süre de pişecektir. Peki kuru fasulye düdüklü tencere de kaç dakika da pişer ?

Islatılmış Kuru Fasulye Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer

Islatılmış Kuru Fasulye Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer?

Bir gece öncesinde ıslattığınız kuru fasulyenizi düdüklü tencere de yapacaksanız 30 dakika içerisin de pişeceğini belirtmek isteriz. Ama bu pişirme de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır ki bunları sıra sıra sizlerle paylaşacağız.

Kuru fasulyeyi pişirmeden önce kesinlikle suda bekletmeniz son derece önemlidir. Böyle yaptığınızdan dolayı hem fasulyenin içerisin de yer alan gazın azalması sağlanır hem de pişirme süresi daha az olur.

Kuru fasulye yapacağınız zaman mümkün olduğunca sıvı yağ yerine tereyağı kullanmaya özen gösteriniz. Çünkü böyle yaparsanız hem yemeğiniz ağır olmayacak hem de daha lezzetli olacaktır.

Kuru fasulyenin de cinsi vardır ve cinsine göre parçalanma durumu bulunmaktadır. Bu yüzden en başından bunu engellemenin en kısa yola kuru fasulyenin üzerine birkaç damla limon sıkarak bunu engelleyebilirsiniz.

Son olarak düdüklüde yapacağınız vakit ilk 10 dakika boyunca kapağı açık kalsın ve sonra kapatın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ