Yeşil Soğan Nasıl Saklanır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Yeşil Soğan Nasıl Saklanır ?

0

Salataların vazgeçilmezi arasında yer alan yeşil soğan bir diğer adı ile taze soğan her evde kullanılan sebze türlerinden birisidir. Özellikle salata yapılacağı zaman mutlaka yeşil soğan tercih edilir. Taze soğan genellikle buzdolabında saklanır fakat doğru bir şekilde muhafaza edilmediği takdir de ortaya çürümeler çıkabiliyor.

Yeşil soğanlarınızı bozulmadan buzdolabında saklamanız aslında çok basittir. Sizlere şimdi vereceğimiz yöntemler sayesinde yeşil soğanlarınız artık buzdolabında kolayca bozulmayacak. İşte o yöntemler ;

Yeşil Soğan Nasıl Saklanır

İçindekiler

Yeşil Soğan Saklama Yöntemleri

1-)Pet Şişe Kullanın

Yeşil soğanlarınızı bozulmadan saklamak için pet şişe yöntemini uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için ise ilk olarak taze soğanlarınızı yıkayın ve daha sonra istemiş olduğunuz boyutlara göre küçültüp sonra doğrayın. Bu işlemi yaptıktan sonra pet şişelerin içerisine taze soğanlarınızı koyun ve buzdolabınız da dondurucu kısma koyun. Ne zaman ihtiyacınız olursa pet şişeden çıkarıp kullanabilirsiniz.

2-)Havlu Kağıda Sarınız

Hem sebze hem de meyve bölümünde yeşil soğanlarınızı saklamak istiyorsanız o zaman havlu kağıda sarıp bu yöntemi uygulamanız mümkündür. Önce hanımlar taze soğanlarınızı güzelce yıkayın ve çöplerini ise ayırın. Daha sonra suyunu alıp havlu kağıtlara sarın ve en son ister sebze isterseniz de meyve bölümüne koyun.

3-)Buzdolabı Poşeti Kullanın

En etkili ve günümüzde ise en çok yapılan yöntemler arasında buzdolabı poşetleri yer alıyor. Yeşil soğanlarımızı güzelce yıkayalım ve daha sonra istediğimiz boyutta doğrayalım. Daha sonra ıslak olmayacak bir şekilde buzdolabı poşetlerine koyalım. En son hanımlar ağzını sıkı bir şekilde kapatın ve hava ile teması kesinlikle olmasın. Bu şekilde taze soğanlarınızı uzun süre taze olacak şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili