Bilgi Tüneli

Tarihi Geçmiş Çikolata Yenir mi ?

Çikolata büyük küçük demeden herkes tarafından sevilerek tüketilen gıdalardan birisi olmaktadır. Çikolatanın biliyorsunuz ki hammaddesi kakao olmaktadır ve kakao ağacından elde edilmektedir. Bu makalemiz de ise bize en çok gelen “tarihi geçmiş çikolata yenir mi?” sorusunu kısaca inceleyeceğiz.

Tarihi Geçmiş Çikolata Yenir mi

Çikolata sevenler varsa bence bu yazı tam da sizlere göre. Bakalım son kullanma tarihi geçmiş olan çikolata yeniyor mu ?

Tarihi Geçmiş Çikolata Yenir mi?

Çikolata genel olarak yapısından dolayı çok dayanıklı gıdalardan birisidir ve özellikle bozulma gibi durum kolay kolay meydana gelmez. Çikolatanın normal olarak SKT’si geçti ve bunun üzerinden 1 veya 2 ay bile geçse tüketseniz hiçbir şey olmaz. Fakat yine de tarihi geçmiş olan çikolatanın hem tadına hem de kokusuna bakarsanız sizin için daha iyi olur. Eğer çikolata da küflenme ya da kokusun da gariplik varsa o zaman tüketmeyiniz.

Hangi Yiyecek Son Tüketim Tarihi Geçse de Tüketilebilirler?

1-)Cips

Üçgen şeklin de olan cipslerin son kullanma tarihleri geçse bile 1 ay sonra da tüketilebilir. Tabi tatların da bayatlama olur fakat fırına verip yağlarsanız o zaman taptaze bir şekilde tüketmeniz mümkün olmaktadır. Bu yüzden SKT’si geçse bile tüketebilirsiniz.

2-)Yoğurt

Yoğurt genel olarak süt ürünleri kategorisin de yer aldığından dolayı hemen tüketilmesi gereken gıdalardan birisi olmaktadır. Ömrü genel olarak 6 haftadır ve üzerin de küf olana kadar tüketebilirsiniz.

3-)Yumurta

Yumurtaların genel olarak SKT’si 3 veya 5 hafta olmaktadır. Yumurtayı tüketeceğiniz zaman tadından ve kokusundan hemen anlayabilirsiniz bozuk olup olmadığını. Eğer tadında veya kokusun da bir sorun yoksa o zaman SKT’si geçse bile 1 hafta içerisin de tüketebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ