Evde Yorgan Nasıl Yıkanır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Evde Yorgan Nasıl Yıkanır ?

0

Evde yorgan yıkamak oldukça basittir. Zamanınızın yaklaşık bir buçuk saatini, en sevdiğiniz yeşil çamaşır sabununu ve önden yüklemeli bir yıkayıcı ve kurutucuyu alır. Sentetik nevresimlerin yıkanması kolaydır ve hatta kuruması daha hızlıdır, ancak çoğu sentetik nevresim, yıkamaya devam etmeden önce renk haslığı açısından test edilmesi gereken bir baskı desenine sahiptir.

Sentetik bir yorganda veya herhangi bir giyside solmazlık kontrolü yapmak kolay ve basittir. Havluya seçtiğiniz yeşil çamaşır deterjanı ile birlikte az miktarda su uygulayın. Havlunun ıslak kısmını yorganın gizli bir alanına bastırın. Havluda renk geçişi olup olmadığını kontrol edin, Renk geçişi yoksa yorganı renk kaybı korkusu olmadan güvenle yıkayabilirsiniz. 

Evde Yorgan Nasıl Yıkanır

Renk havluya geçerse, yıkama döngüsü sırasında renk kaybı miktarını ve bunun sizin için kabul edilebilir olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Yıkama sırasında renk kaybının yanı sıra yorganın bir kısmından diğerine renk geçişi de olacaktır. Örnek: renkler desenin beyaz alanına, koyu renkler yorganın açık bölgelerine akacaktır. Bu kabul edilebilirse, devam edin, aksi takdirde KONFORUNUZU YIKAMAYIN. Hafif bir renk kanaması varsa, bir galon suya bir ons damıtılmış beyaz sirke eklemek renk kaybını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Çoğu önden yüklemeli ev tipi yıkayıcılar ve kurutucular, bir kral yorganı bile yıkayacak ve kurutacak kadar büyüktür. Yorganınızı üstten yüklemeli bir çamaşır makinesinde yıkamaya ÇALIŞMAYIN. Bu tip yıkayıcı, yorganınızı yıkamak için yeterince büyük değildir. Yorgan yıkayıcıya sığacaktır, ancak yorganın hareket etmesi ve çalkalanması için yeterli alan yoktur, bu nedenle sonuç ıslak, ıslak bir dağınıklık olacaktır. Birkaç dolara, ticari çamaşırhanelerde, yorganınızı güzelce yıkayacak ön yük yıkayıcı bulunur. Ya da yorganı bize getirerek çamaşırhanede birkaç saat geçirmekten kaçının, biz sizin için hallederiz.

İçindekiler

Evde Sentetik Yorgan Nasıl Yıkanır ?

Adım adım talimatlar:

  • Yorganı yıkayıcıya yerleştirin.
  • Yıkayıcıyı, seçtiğiniz az miktarda yeşil çamaşır sabunu ile birlikte yumuşak döngüde çalıştırın. Su ne kadar sıcak olursa o kadar iyi temizlenir, ancak su ne kadar sıcak olursa renk kaybı ve büzülme olasılığı o kadar artar.Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra yorganı kurutucuya yerleştirin.
  • Yorganı 30-45 dakika kısık ateşte kurutun. Yorganı dışarı çekin ve çevirin, yorganı tekrar kurutun ve yorganı kurutmaya devam edin.

İlk çevirmeden 30-45 dakika sonra yorganı tekrar kontrol edin. Hala nem hissediyorsanız yorganı tekrar çevirin. Tamamen kuruyana kadar kurutmaya devam edin.

Saklamadan önce yorganın tamamen kuru olduğundan emin olun. Nemli bir yorgan zamanla küflenecek ve gelecekte sorunlara neden olacaktır.

Yorganınızla ilgili özel bir soru için yerel sertifikalı yeşil kuru temizleyicinize sorun veya yorganınızla ilgili ayrıntılı sorularınızı doğrudan bana e-posta ile gönderin.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir