Nar En Kolay Nasıl Ayıklanır ? Nar Nasıl Soyulur ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Nar En Kolay Nasıl Ayıklanır ? Nar Nasıl Soyulur ?

0

Nar En Kolay Nasıl Ayıklanır ?

Narın içerisinde yer alan bol miktarda c vitamini sayesinde kış aylarında büyük küçük demeden herkes tarafından tercih edilerek hastalıklara karşı kendilerini korumaktadırlar. Fakat Nar’da kadınlarımızın en çok zorlanmış olduğu ve uğraştığı şey soyma işlemi oluyor. Narı yemesi çok güzel fakat soyması ve ayıklaması gerçekten insanı bir hayli zorluyor diyebiliriz. Bizde bu konuda sizlere yardımcı olmak için narın en kolay soyulma ve ayıklanma şeklini sizlerle paylaştık.

Nar En Kolay Nasıl Ayıklanır

Kış ay geldiği zaman Nar’da çıkmaya başlıyor ve içerisinde bol miktarda vitamin olduğundan sağlık açısından ise çok yararlı oluyor. Bir de biliyorsunuz ki pandemi döneminde olduğumuzdan virüse karşı direnç sağlamamız için bağışıklık sistemimizin de yüksek olması gerekiyor. İşte bu yüzden Nar meyvesi bağışıklık sistemini güçlendirmede birebir. Faydalarını saymakla bitmeyen Narı bakalım en kolay nasıl ayıklıyoruz ve soyuyoruz.

NAR NASIL AYIKLANIR ?

Nar zor soyulduğundan dolayı birçok insan bu yüzden narı tercih etmiyor. Fakat satın almış olduğunuz narları çok kolay bir şekilde artık soyabileceksiniz.

  • İlk olarak aldığınız narları elinize alın.
  • Tezgah üzerinde narı yuvarlayın.
  • İçerisi yumuşak olduğundan ortadan ikiye bölün ve bu şekilde narın taneleri elinize gelecek şekilde avucunuzu açın.
  • Bir tahta kaşık yardımı ile de kabuklu olan kısmına hafif olacak şekilde vurun. Bu şekilde nar taneleri kolay bir şekilde düşmeye başlayacaktır.
nar nasıl ayıklanır

SUDA NAR NASIL AYIKLANIR ?

Nar ayıklama da en kolay yöntemlerden birisi de su yöntemidir. Bu işlemi yapmak için ise narın baş kısmını ilk olarak çıkartalım. Yan tarafına şerit olacak şekilde başlayıp alt kısmına doğru bıçakla keselim. Kesme işlemini de yaptıktan sonra narı iki avuç arasına alın ve el yardımı ile ortadan ayırın.

suda nar nasıl ayıklanır

Sonra bir kabın içerisine su koyalım ve ayırmış olduğumuz parçaları ise ters gelecek şekilde koyalım. Bu şekilde hanımlar nar tanelerini çıkarmaya başlayabilirsiniz. Nar taneleri kolay bir şekilde su içerisine düştüğünü göreceksiniz. Narın içerisin de bulunan beyaz parçalar su yüzeyine çıkacakken taneleri ise dibine düşecektir. İşte narı soyma ve ayıklama işlemi bu kadar basit. Afiyet olsun….

nar yıkanır mı
İlginizi Çekebilir