Bilgi Tüneli

En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

Dışarıda giyim alanında hazır olarak satılan o kadar çok örnek var ki bunların hiçbiri kadınların el emeği ile yapmış oldukları örgü gibi olmuyor malesef. Sonbahar ve kış ayları geldiği zaman özellikle örgü yapımı çok daha fazla oluyor. Biz hamarat kadınlar ise hem kendimiz hem de bebeğimiz varsa onlar için şık örgüler yapmaya çalışıyoruz. Hem örgüler ile şık oluyoruz hem de bebeklerimizi şık yapıp içlerini sıcacık yaparak soğuk havalardan korumuş oluyoruz. Günümüzde çok fazla hazır ürün var fakat hiçbiri örgünün yerini tutmuyor.

Fakat örgüde yapılan en çok hatalardan birisi de iplerin kalitesi oluyor. Her zaman pamuklu , yumuşak ve anti bakteriyel olmasına dikkat etmeniz de fayda vardır. Eğer bunlara dikkat etmezseniz hanımlar o zaman hem yapmış olduğunuz örgüden memnun kalmazsanız hem de pek kullanışlı olmaz.

Bunların en başında ise bebekler için yapılan örgü şapkalar yer alıyor. Son zamanlar da hamarat kadınlarımız hayvan figürlü bebek şapkalarına önem veriyor. Çünkü bebekler bu tarz modelleri sevdiklerinden bu tarzlar örülüyor. Özellikle tercihler arasında tavşan kulaklı , panda kulaklı gibi değişik modeller çok ön plana çıkıyor. Sayfamızda renkler ve modeller mevcut fakat sizler isteğe göre rengini değiştirebilirsiniz. Hem erkekler hem de kız bebekleri için şahane örgü şapkalar yer alıyor şahsen benim bu örnekler çok hoşuma gitti.

YENİ SEZON ÖRGÜ BEBEK ŞAPKALARI

2021’e damgasını vuracak bir diğer modeller ise uzun saçlı örgü şapkalar yer alıyor. Bu şapkaları daha çok kız çocuklarına örülüyor ve sizler de kendi fikirlerinizi kullanarak değişik örnekler de çıkartabilirsiniz tabi. El işinden yapılan örgüler her sene varlığını sürdürüyor fakat her sezon tabiki üzerine farklı modeller eklenerek örnekler çoğalıyor seçim de bir hayli zor olmaya başlıyor. Örgü şapka modelini öreceğiniz zaman nohut örgü , pirinç örgü , düz örgü ve lastik örgü gibi teknikleri kullanabilirsiniz.

Tığ ile yapılan bebek şapkaları nasıl örülüyorsa şiş ile yapılan şapkalar da vardır. Yani her ikisinden birisini bile bilseniz bebeğinize harika şapkalardan birini örmeye başlayabilirsiniz. Fakat hanımlar sizlere küçük tavsiye vermek istiyorum. Hangi örgü türünde daha başarılı iseniz o örnekte yapmaya başlayın. Daha sonra kendinizi geliştirince diğer örgü türlerine de geçersiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ