Saç Tiplerine Uygun Maske Önerileri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Saç Tiplerine Uygun Maske Önerileri

0

Kusursuz saçlara sahip olabilmek için artık kozmetiklere para harcamanıza gerek yok! Her saç tipine uygun önerdiğimiz maskeleri evde rahatlıkla uygulayabilir, mükemmel saçları yakalayabilirsiniz.

1 – ) Kuru Saçlara Uygun Maske

Saçlarınız çok çabuk nemini kaybediyor ve kuruyor mu? Oldukça pratik maske tarifimiz sayesinde kaybedilen nemi saçlarınıza geri kazandırabilirsiniz. Elektriklenen saçlara sahipseniz eğer mutlaka denemelisiniz.

Tarif: 1 adet yumurtayı kırıp kâseye alın. İçerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı balı ekleyerek iyice karıştırın. Karışımı saçınızın derisinden başlayarak uçlara doğru yedirin. Yaklaşık yarım saat kadar bekledikten sonra durulayabilirsiniz.

2 – ) Yağlı Saçlara Uygun Maske

Saçlarınız çabuk yağlanıyor ise evdeki malzemelerle yağlanmayı durdurabilirsiniz. Tarifimizdeki ürünlerin ulaşılmasının kolaylığı sayesinde evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tarif: 1 adet limonun suyunu sıkın. Suya 1 yumurta beyazını ekleyip karıştırın. Karışımı tüm saçınıza uygulayın ve yaklaşık yarım saat bekleyin. İşlemden sonra ılık su ile saçlarınızı durulayabilirsiniz.

3 – ) İnce ve Seyrek Saçlara Uygun Maske

İnce ve seyrek saçlara sahipseniz eğer önereceğimiz maske sayesinde saçlarını dolgunlaştırabilir ve saçlarını kalınlaştırabilirsiniz.

Tarif: 1 tatlı kaşığı tarçın ile Hindistan cevizi yağını bir kâsede karıştırın. Karışımı saç diplerinden uçlarına kadar yedirin. Yaklaşık yarım saat kadar bekledikten sonra durulayın.

4 – ) Kolay Kırılan ve Mat Saçlara Uygun Maske

Saçlar bazen hava şartlarından ve çeşitli faktörlerden dolayı kırılabilir. Evde yapabileceğiniz maskemiz sayesinde saçlarınızı güçlendirebilir, derinden beslenme sağlayarak canlılık katabilirsiniz.

Tarif: 1 adet limonun suyunu sıkın ve içerisine 2 adet yumurtanın sarısını ve 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesini katın. İyice karıştırdıktan sonra tüm saçlarınıza uygulayın. Yaklaşık yirmi dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz.

5 – ) Yıpranmış Duran Saçlara Uygun Maske

Saçlar özellikle belli işlemlerden sonra gücünü kaybedebilir. Nemini, beslenmesin kaybeden saçlar yıpranmış gözükür. Önerdiğimiz maske sayesinde yıpranmış saçlarınızı onarabilirsiniz. Saçlarınızı bakımlı ve daha sağlıklı tutabilirsiniz.

Tarif: aktarlardan veya kozmetik mağazalardan kolaylıkla bulabileceğiniz saf Argan yağından yeteri kadar alarak saç diplerinize sürün. Etkili bir çözüm için geceden sürüp sabahı bekleyebilirsiniz. Sırf yağ sürmek istemeyenler Argan yağını şampuanınıza ekleyip de kullanabilirsiniz. İlk uygulamada bile saçlarınızın daha güçlü ve parlak durduğunu fark edeceksiniz!

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir