El Örgüsü Çanta Modelleri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

El Örgüsü Çanta Modelleri

0

Bayanların hem günlük hem de özel günlerdeki kombinelerinin olmazsa olmaz parçalarından biri de elbette ki çantalardır. Çantalara dünya kadar para vermek istemezseniz eğer el emeği, göz nuru olan el örgüsü çantalar yapabilirsiniz. Böylelikle kimsede olmayan tek ve eşsiz bir çanta ile hem şıklığınızı tamamlamış olacak hem de farklılık kazanacaksını

Genç kızların günlük ve özel yaşantılarınızda yanlarından asla ve asla bırakmadıkları sürekli olarak kullandıkları parçalardan birisi de tabiki çanta modelleridir. Çantalar bir bayan için o kadar önemli bir konu ki fakat hazır çantalar günümüzde baya bir pahalı olduğundan dolayı birçok kişi alamıyor. Eğer sizde para vermek istemiyorsanız o zaman en iyi çözüm el örgüsünden yapılan çantalardır. El emeği ve göz nuru olarak yapılan bu el örgüsü çantalar hem şıklığı hem de farklılığı sayesinde birçok kişinin ilgisini çekiyor.

Çantalar hem tığ hem de şiş ile yapılıyor. Yani siz hangi alanda daha iyiyseniz o alanda yapmanız sizin açınızdan daha iyidir. Eğer her ikisini de bilmiyorsanız o zaman hamarat kadınlarımızın yaptıkları harika çantalardan bulup satın alabilirsiniz.

El örgüsü çanta yaparken hangi tekniği seçmeliyim diye merak edenler varsa benim sizlere tavsiyem hanımlar tığ işidir. Çünkü tığ ile yapacağınız çantaya kolayca motif verebilirsiniz. Bu yüzden her örgüde genel olarak tığ işi tercih edilmektedir. Tığ işi ilen yapılan çantaları ister tek renk isterseniz de birden fazla renk ile süsleyin burada karar tamamen sizlere kalmış. Fakat en sonunda motif yapmayı sakın unutmayın. Çünkü çantaya güzel görünümü veren motif ile renktir.

TIĞ İŞİ EL ÖRGÜSÜ ÇANTALAR

Yeni örgüye başlayan bayanlarımıza tığ ile yapacaksanız küçük bir tüyo vereyim sizlere tek bir renk ile düz bir şekilde örmeye başlayın ve daha sonra küçük süslemeler ile çantanızı süsleyin. Daha da bir farklılık katmak isterseniz çantanızı ister düğmeli isterseniz de fermuarlı yapabilirsiniz.

Hep tığ işi dedik ama ne kadar tığ işi ile yapılsa da günümüzde şiş ile örgü çantalar yapan bayanlarımız tabiki de var. Tığ işini bilmeyenler şiş ile de harika el örgüsü çantalar yapabilir. İster düz bir şekilde yapın isterseniz de modelli ve süslemeli karar tamamen sizlere kalmış. O zaman isterseniz gelin el örgüsü çantalarımıza hep beraber göz gezdirelim ve sonra karar verelim.