Bilgi Tüneli

Duvardaki Küf ve Aspiratördeki Küf Nasıl Yok Edilir ?

Duvarda zaman içerisin de bulunan çatlaklardan , tesisatın çok eski olması ya da sızıntı yapması , duvarlarda yalıtım sorunlarından dolayı küf oluşumu meydana gelmektedir. İnsanlar da bu durumu pek önemsemediğinden dolayı önlem almazlar ve zaman içerisin de daha fazla yayılmaya başlar , insan sağlığına da ciddi zararlar verir. Peki duvardaki ve Aspiratördeki küf lekeleri nasıl yok edilir ?

Duvardaki Küf ve Aspiratördeki Küf Nasıl Yok Edilir

Duvardaki Küf Lekeleri Nasıl Geçer?

Eski evler biliyorsunuz ki fazla güneş almıyor ve kuzey kesimlerinin duvar kısımları zaman içerisin de küflenmeye başlıyor. Aynı zaman da banyo duvarları , tuvalet duvarları gibi yerler çok çabuk küf tutan yerlerdir. Tabi bu lekeleri temizlemediğimiz zaman mide bulandıran bir hal olduğunu söylemek isteriz.

Duvarda yer alan küf lekelerini çıkarmak için aşağıda ki yöntemi uygulayabilirsiniz ;

Önemli Notlar:

  • Küf olan yerlere çamaşır suyu sıkacağınız zaman sprey gibi sıkmanız gerekmektedir.
  • Çamaşır suyunu eğer tavan kısmına sıkacaksanız o zaman hem ağzınızı hem gözünüzü hem de burnunuzu mutlaka kapatın.
  • Bu işlemi yapacağınız zaman da pencereleri açınız.
  • Çamaşır suyunu yukarıda dediğimiz gibi sprey olarak sıkacaksınız ve küf olan yerin dışına asla taşırmayın.

Küf Nasıl Temizlenir ?

Daha yeni meydana gelen küf lekelerini çıkarmak için kuru bir bez kullanabilirsiniz. Bu sebepten ötürü küf daha oluşmadan hemen kısa zaman içerisin de önüne geçmiş olursunuz.

Duvarda yer alan küflerden kurtulmanın en etkili yolu üzerine çamaşır suyu dökmek olacaktır. Duvarda oluşan küf lekesi boyaya da zarar vermektedir. Bu durumda yapmanız gereken işlem ilk önce boyayı kazıyın ve kalan boşlukları da duvar macunu ile doldurma yapabilirsiniz. Arkasından tekrar aynı boyaya boyayabilirsiniz.

Aspiratör Küfü Temizliği Nasıl olur?

Gün içerisin de yapmış olduğumuz yemeklerden dolayı zaman içerisin de aspiratörde yağ katmanları oluşmaya başlar ve eğer bunlardan arındırılmazsa o zaman aspiratör eskimeye ve küf tutmaya başlar.

Aspiratörde küf olmasını istemiyorsanız o zaman kesinlikle filtrelerinde ki atıkları düzenli bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Eğer düzenli temizleme yaparsanız küf oluşmasının da önüne geçmiş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ