Doğranmış Domates Nasıl Saklanır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Doğranmış Domates Nasıl Saklanır ?

0

Yaz mevsimi geldiği zaman biliyorsunuz ki domatesler de ucuzlamaya başlıyor ve böyle olunca domates bir hayli daha fazla tüketilmeye başlıyor. Yazın alınan domatesler genel olarak kış için saklanıyor. Çünkü kışın domatesler daha pahalı olduğundan dolayı yazın almak daha mantıklı oluyor. Domatesi saklamamız için de doğru bir şekilde doğramamız ve o şekilde saklamamız gerekmektedir.

Fakat bunun nasıl yapılacağını tam olarak bilmiyorsanız veya yanlış yapıyorsanız o zaman sizlere vereceğimiz pratik yöntemler sayesinde bunun üstesinden kolayca gelebileceksiniz.

Doğranmış Domates Nasıl Saklanır

1-)Buzdolabı Poşeti Kullanarak

Doğramış olduğunuz domateslerinizi eğer uzun bir süre boyunca bozulmadan taze kalacak şekilde saklamak istiyorsanız o zaman en etkili yöntemlerden birisi olan buzdolabı poşetini kullanabilirsiniz. İlk olarak domateslerinizi istediğiniz boyutta doğrayın ve daha sonra buzdolabı poşetine koyup ağzını da sıkıca kapatarak dondurucuya koyup saklayabilirsiniz.

2-)Kavanozlarda Saklayın

En eski zamanlardan beri yapılan kavanozlarda saklama yöntemi de günümüzde çok sık tercih edilen yöntemlerden birisidir. Domateslerinizi istediğiniz boyutlara getirin ve daha sonra kavanozların içerisine koyarak ağzını sıkıca kapatın. Fakat hanımlar bunu yaparken kesinlikle kavanozlarınızın içi hava almaması gerekiyor ve yeni kavanoz kapağı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

3-)Pet Şişede Saklayın

Doğramış olduğunuz domatesleri saklamanın diğer yollarından birisi de pet şişe yöntemi oluyor. Saklamak istediğiniz domatesleri ilk önce doğrayın ve daha sonra pet şişelere düzgün olacak şekilde koyun. Bu şekilde buzdolabınızın derin dondurucu kısmına koyarak kullanmak istediğiniz zamanlar da çıkarıp yarım saat ya da 1 saat önce çıkartıp daha sonra kullanın.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir