Naftalin Kokusu Nasıl Geçer ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Naftalin Kokusu Nasıl Geçer ?

0

Naftalin biliyorsunuz ki içerisinde kimyasal maddeler bulunmaktadır ve bu yüzden günümüzde çeşitli sebeplerden dolayı sık sık tercih edilmektedir. Özellikle katı olan halden direkt olarak gaz haline geçer ve böyle olduğundan dolayı o içerisindeki gaz yayıldığı için haşerelerde bu tarz kokuları sevmediklerinden dolayı uzaklaştırır.

Naftalin Kokusu Nasıl Geçer

Naftalinin ortaya yaymış olduğu kokudan dolayı hem haşereler hem de çeşitli böcekler o ortamdan uzaklaşmaya başlar , kıyafetlerin güvelenmesi engellenir. Bu gibi birden fazla yararı olduğu gibi aslında bakarsanız bazı durumlarda ise sağlığımız açısından da çok zararlıdır. Çünkü naftalin eğer solunursa o zaman ciddi anlamda solunum yollarında tahrişler oluşmaya başlar. Zaten özellikle naftalin çocuklar için çok zararlıdır ve bu yüzden çocuğunuz kronik hastaysa kesinlikle uzak tutun. Peki naftalin kokusunu geçirmek için neler yapabiliriz ?

1-)İyi Havalandırma

Naftalin kokusunu ortadan kaldırmak istiyorsanız yapacağınız yöntemlerin başında iyi havalandırma geliyor. Hem ortamı hem de kıyafetlerinizi iyi bir şekilde havalandırma yapmanız gerekmektedir. Havalandırma yaparak naftalin kokusunda kurtulabilirsiniz.

2-)Yıkanması

Kıyafetlerinizi güvelerden korumak için genel olarak kıyafetlere naftalin saklanır fakat naftalinin kokusunu çıkarmak için de kıyafetlerimizden o zaman en güvenli yöntemler arasında yıkanma geliyor. Eğer naftalin kokusu kıyafetlerinize çok derinden sinmiş ise o zaman yıkayın ve daha sonra açık hava da kurumaya bırakın.

3-)Sıcaklık Uygulayın

Naftalin kokusunu ortadan kaldırmanın diğer yöntemleri arasında sıcaklık uygulaması yer alıyor. Bu yöntemi yapmak için saç kurutma makinesinden yararlanabilirsiniz. Naftalin neye sinerse sinsin sıcaklık uygulaması yaparak bundan kurtulmanız mümkündür.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir