Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar ?

0

Yaz mevsimi geldiği zaman biliyorsunuz ki havalar gerçekten çok bunaltıcı oluyor ve ister istemez terlemeler meydana geliyor. Terleme olduğu zaman da bizleri kurtaran kozmetik ürünlerin başında ise deodorantlar geliyor. Zaten piyasa da hem erkekler hem de kadınlar için o kadar çok deodorantlar var ki bunu saymakla bitiremeyiz. Fakat kullanılan bazı deodorantlarda yaşanılan en büyük sorunlardan birisi de kıyafetlere gelen lekelerdir. Ter kokusu deodorantla aşılmaya çalışılsa bile karşılaşılan bu problem insanı ister istemez üzüyor.

Peki kıyafetlerimize bulaşan deodorant lekesinden nasıl kurtulabiliriz ? Biz sizler için bu konu hakkında araştırma yaptık ve bulmuş olduğumuz en güzel yöntemleri sizlerle paylaştık. Dilerseniz sıra sıra yöntemlere bakalım.

Deodorant Lekesi Nasıl Çıkar

1-)Ilık Su ve Deterjan Kullanın

Kıyafetinize eğer deodorant lekesi bulaştı ise o zaman bunu çıkarmanın en etkili yollarından birisi de ılık su ile deterjan yöntemi oluyor. İlk olarak ılım suyun içerisin de deterjanı ekleyin ve daha sonra kıyafetinizi bu su içerisin de güzelce yıkayın. Daha sonra arkadaşlar farkı göreceksiniz deodorant lekesi kıyafetinizden çıkmış olacak.

2-)Amonyak Kullanımı

Hem amonyak hem de su karışımı ile yapacağınız yöntem ile lekeden kurtulmanız çok kolay. Fakat arkadaşlar burada dikkat etmeniz gereken nokta kıyafetinizin renkli olmasıdır. Beyaz kıyafetiniz için bu yöntemi kullanabilirsiniz fakat renkli kıyafet için kesinlikle denemeyin. Deodorant lekesi nerde varsa o yere bir bez yardımı veya pamuk ile hafifçe silerek lekeyi çıkartabilirsiniz.

3-)Sirke ve Su Karışımı

En son ve etkili yöntemlerden birisi d sirkeli su oluyor. Bunu yapmak için sirkeden yararlanacağız. Sirkeyi su ile karıştırın ve daha sonra lekeli olan bölgeyi yıkayın. Kıyafetinizi yıkarken seyreltilerek kullanın. Bu şekilde yaparak deodorant lekesinden kolayca kurtulmuş olacaksınız.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir