Bilgi Tüneli

Hacet Duası ve Namazı ( Cübbeli Ahmet Hoca’nın Bahsettiği )

Hacet Duası ve Namazı ( Cübbeli Ahmet Hoca’nın Bahsettiği )

Ramazan ayına çok az bir süre kaldı ve artık neredeyse gün saymaya başladık diyebiliriz. Ramazan ayı geldiği zaman ise teravih namazı kılındıktan sonra insanların hem dileklerinin hem de isteklerinin Allaha iletilmesi için hacet duası ve namazı kılınmaktadır.

hacet duası

Cübbeli Ahmet Hoca ise hacet duası hakkında insanlara bilgiler vermiştir. İnsanlara hacet namazının nasıl kılınacağını ve aynı zaman da kabul edilmesi için gerekli olan şartlar nelerdir bunları aktarmıştır. Yatsı vakti geldiği zaman hemen ardından namaz abdesti alıyoruz ve 2 rekat namaz kılıp arkasından Hacet Duasını okuyoruz.

Hacet Duası hem istenilen bir şeylerin gerçek olması hem de bağışlanmak için yapılan dualardan birisidir. Ramazan ayında ise insanlar teravih namazından sonra bu duayı okurlar.

Cübbeli Ahmet Hoca 12 Rekatlık Hacet Namazı

Hacet namazı aynı zaman da perşembeyi cumaya bağlayan gece ile Kandil gecelerinde insanlar dilek ve isteklerinin kabulü için hacet namazı kılarlar. Hacet namazı ise üç kere 4 rekatlık namaz kılınarak tamamlanır. Secde ettiğiniz zaman 7 kere Fatiha , 7 kere Ayetel Kürsi okunur. Namazı bitirdikten sonra ise Hacet ne ise Allah’tan o istenir.

Bu namazı kıldıktan sonra hiçbir şekilde konuşmadan hemen yatmanız gerekiyor. Namazdan sonra aynı zaman da kıble sağa gelecek şekilde yatmalısınız. Yattıktan sonra ise dua okunmalıdır.

Hacet Duası Nasıl Yapılır

Hacet duası dilek duası olarak da bilinmektedir ve insanlar genel olarak çocuk sahibi olmak veya evlenmek için de dualar etmektedirler. Ne istiyorsanız istemiş olduğunuz şeyleri Allah’a dua ederek ona iletmiş oluyorsunuz. Cübbeli Ahmet Hoca ise hacet duasını ramazan ayında sohbetlerinde sürekli olarak anlatmaktadır.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ