Bezelyeli Pilavın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Bezelyeli Pilavın Yanına Ne Gider

0

Türk Mutfağının vazgeçilmez yemeklerinden biri olan ve evlerde sık sık yapılan bezelyeli pilavın yanına ne gider ? sorusuna bugün hep beraber göz atacağız. Pilav biliyorsunuz ki her şekilde yapılmaktadır. İsteyenler sade isteyenler tavuklu veya isteyenler bezelyeli gibi. Ama farklılık olması açısından bezelyeli yaptıysanız ve yanına yapacağınız yemeğinde daha güzel olmasını istiyorsanız o zaman buyurun yanına alternatif olarak neler yapılır onlara bakalım.

İslim Kebabı

Bezelyeli pilavın yanına her zaman ana yemek yapılır ve bu yüzden hem patlıcandan hem de ette yapılan islim kebabını yapabilirsiniz. Emin olun pilavınızın yanına bu yemek harika olacak.

Tas Kebabı

Tas kebabını biliyorsunuz ki özel davetlerde olsun veya düğünlerde sık sık yapılan yemeklerden birisidir. Sizler de bezelyeli pilavınızın yanına hem tas kebabını hem de buz gibi cacık yaparak harika menü oluşturmuş olursunuz.

Karnıyarık

Türk Mutfağında yapımı biraz zahmetli olsa da en çok yapılan yemeklerden birisi olan karnıyarık yemeği de yapmış olduğunuz bezelyeli pilavın yanına çok yakıacaştır.

Mevsim Salatası

Her yemeğin yanına olmazsa olmazı olan salatayı yapmış olduğunuz yemeklerin yanına da mevsim salatasını yapabilirsiniz. Bu şekilde hem sofranız daha zengin olacak hem de daha çok vitamin alacaksınız.

Çorba

Başlangıç yemeği olarak çorba en önemli etkenlerden birisidir. Bu yüzden çorba yapacaksanız mercimek çorbasını veya ezogelin çorbasını deneyebilirsiniz. Bezelyeli pilav yanına güzel ana yemek ve başlangıç çorbası bir de cacık yaparak harika menü yapmış olursunuz Afiyet Olsun.