Patates Köftesi Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Köftesi Yanına Ne Gider

0

Patates köftesi yanına ne gider merak eden ev hanımlarımız için netten bulduğumuz en güzel ve en pratik yemekleri sayfamıza ekledik. Patates köftesi zaten günümüzde sık sık yapılan ve çok beğenilen yemek çeşitlerinden birisidir. Özellikle bu yemeğe eşilik edecek güzel bir tat bulursanız o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Patates köftesi yaptığınız zaman yanına başlangıç yemeği olarak çorba ve ortaya da salata yapılması gerekiyor. İşte diğer alternatif yemekler.

Patates Köftesi Yanına Ne Gider

DOMATES ÇORBASI

Ana bir yemek yaptığınız zaman yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bunun için çorbalarda en çok beğeneceğiniz ve en hafif olan domates çorbasını patates köftesinin yanına tercih edebilirsiniz.

YEŞİL SALATA

Hem kış hem de yaz aylarında tüketebileceğiniz ve patates köftesinin yanına da tercih edebileceğiniz salata türü olan yeşil salatayı da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Hafif olduğundan dolayı da rahatlıkla patates köftenizin yanına yiyebilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Patates köftesinin yanına gidebilecek en güzel lezzetlerden birisi de bulgur pilavıdır. Sizler bulgur pilavınızı ister sade isterseniz de salçalı olarak yapabilirsiniz. Ama sizlere tavsiyem sade yapmak yerine salçalı yapmanız daha doğru olacaktır.

PATATES KIZARTMASI

Eğer aceleniz varsa bir an önce bir şeyler ayarlamak istiyorsanız o zaman patates kızartması çok iyi seçim olacaktır. Bir de bunun yanına güzel sos yaparsanız ortaya daha güzel lezzet çıkacaktır.

CACIK

Patates köftenin yanına gidebilecek en güzel tatlardan birisi de buz gibi cacıktır. Patates köftesi ve diğer yemeklerden birisini yaparak en sonda meze için cacığı seçerek harika akşam menüsü hazırlamış olursunuz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir