Yeni Halı Kokusu Nasıl Geçer ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Yeni Halı Kokusu Nasıl Geçer ?

0

Yeni bir halı aldığınız zaman içerisin de boya maddelerinden oluşan veya sentetik kimyasal maddelerden dolayı ister istemez halı da kokular oluşur. Hatta halı eğer temizlenmezse o zaman zaman içerisin de her alana yayılmaya başlar ve halınız tamamen kötü kokmaya başlar. İşte bu durumdan kurtulmak istiyorsanız o zaman evde yeni halınıza uygulayacağınız pratik yöntemden dolayı kurtulabilirsiniz.

Yeni Halı Kokusu Nasıl Geçer

1-)Havalandırma İşlemi

Yeni almış olduğunuz halınızdan kötü kokuyu yok etmek için havalandırma işlemini yapabilirsiniz. Bunu yaparsanız eğer 1 veya 2 gün içerisin de kötü kokudan kurtulmuş olursunuz. Bunu yaparken de ortamın bol havalandırılması gerekiyor. Yere serilerek yapılan havalandırma genel olarak çok uzun sürer ve bu yüzden balkon ya da teras gibi bol havadar olan yerlerde havalandırma yapmanız daha mantıklı olacaktır.

2-)Karbonat Kullanın

Yeni almış olduğunuz halıyı hangi odaya koyduysanız o odaya karbonat koyarsanız o zaman kötü kokulardan da kurtulmuş olursunuz. Çünkü karbonat kötü kokuları yok eder. Bu işlemi yaparken de odanın havadar olacak şekilde havalandırılması gerekiyor. Eğer halınız çok şiddetli derece de kokulu ile o zaman karbonatlı su ile silerseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

3-)Yıkama İşlemi

Yapacağınız diğer yöntemlerden birisi de yıkama işlemi oluyor. Diğer yöntemler işe yaramadı ise o zaman bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Halı yıkama olarak biliyorsunuz ki günümüzde çok firma var ve bu firmalardan birisine vererek halınız da oluşan kötü kokulardan da kolayca kurtulabilirsiniz. Tüm hepsini yaptım hala koku var diyorsanız o zaman üretici firma ile bağlantıya geçmeniz ve sorunun çözülmesi için halınızı göndermeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir