Windows’ta Yüklü Ses Çıkışı Aygıtı Yok Sorunu Çözümü
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Windows’ta Yüklü Ses Çıkışı Aygıtı Yok Sorunu Çözümü

0

Windows’ta yüklü ses çıkışı aygıtı yok sorunu çözümü nasıldır? Sürücülerin güncel olmaması ya da farklı durumlardan kaynaklı oluşan yüklü ses çıkışı aygıtı yok sorunu, farklı yöntemler kullanılarak çözülebilmektedir.

Windows’ta Yüklü Ses Çıkışı Aygıtı Yok Sorunu Çözümü

Burada sorunun çözülebilmesi için öncelikli olarak sorunun kaynağının tespit edilmesi gerekmektedir. Zira yüklü ses çıkışı aygıtı yok sorununun çözülebilmesi için var olan hatanın düzeltilmesi gerekmektedir.

Günümüz itibariyle yüklü ses çıkışı aygıtı yok sorunu sorununun çözümü çoğunlukla ‘’Aygıt Yöneticisi’’ üzerinden hallolmaktadır. Esasında bu sorunun giderilmesi birtakım teknik adımların tamamlanmasına bağlıdır.

Windows’ta yüklü ses çıkışı aygıtı yok sorunu çözmek için Windows 10 sorun gidericiyi kullanabilirsiniz. Yine ses sürücülerini güncelleyerek de bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca yüklü sürücüyü sildikten sonra tekrar yükleyerek de Windows’ta yüklü ses çıkışı aygıtı yok sorununu çözmeniz mümkün olacaktır.

İçindekiler

Yüklü Sürücüyü Sildikten Sonra Tekrar Yüklemek

Özellikle Windows’ta yüklü ses çıkışı aygıtı yok sorunu çözümü konusu gündeme geldiği zaman yüklü olan sürücünün önce silinip sonrasında tekrar yüklenmesi yöntemi sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada yüklü sürücüyü sildikten sonra tekrar yükleme işlemini aşağıdaki gibi yapmak mümkün olmaktadır:

  • Windows tuşuyla birlikte + X tuşuna basın
  • Karşınıza aygıt yöneticisi seçeneği çıkacaktır
  • Bu bölümü tıkladıktan sonra ses, video ve oyun denetleyicileri bölümünü genişletmelisiniz
  • Sorunlu görünen aygıtın sağ kısmını tıklamalısınız
  • Karşınıza cihazı kaldır seçeneği çıkacaktır. Bunu tıklayın
  • Sonrasında bilgisayarınızı kapatın ve yeniden açın
  • Devamında Windows güncellemelerini indirerek; sildiğiniz aygıtı kurmalısınız

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir